reklama
 

Jak působí životní styl na naši pleť: Nepodceňujte odpočinek a kvalitní jídlo

Na jedné straně je genetika, s níž toho moc nenaděláme. Na vzhledu naší pleti se ale velkou měrou podepisuje i náš zdravotní stav, hormonální změny a nakonec i životní styl. Co z toho plyne pro naši pleť?

Foto: Yves Rocher

Co se týče právě stylu života, vzhled pleti ovlivňují i takové 'maličkosti', kterými jsou pitný režim, kouření, pobyt na slunci, spánek, psychická kondice nebo celková životospráva.

Pokud nechcete mít mastnou pleť samý pupínek, zkuste omezit fast foody, chipsy a sladkosti. Zařaďte do jídelníčku hodně ryb, ořechů a semínek, celozrnné obiloviny. Tyto potraviny obsahují potřebné omega tři nenasycené kyseliny, vitamíny a minerály. Navíc jsou bohaté na antioxidanty a působí proti volným radikálům a posilují kolagenová a elastinová vlákna v pleti.

Jezte také rajčata, červené papriky a citrusy, jež obsahují velké množství vitamínu C, což je důležitý antioxidant. Pamatujte také na pitný režim. Při nedostatku tekutin je pleť vysušená, vrásčitá a mdlá. Suchá pleť nejen zviditelňuje vrásky, ale díky nedostatku vody v těle se jich mnohem více tvoří.  

Vyspěte se do růžova

Kvalitní spánek je důležitý z mnoha důvodů. Mimo jiné během něj dochází k regeneraci dochází během něj k regeneraci buněk, těch kožních nevyjímaje. Během spánku se navíc uvolňuje melbuatonin, hormon, který stimuluje vlastní regenerační procesy pleti, a tak jí pomáhá získat hebký a plný vzhled.

Zatočte se stresem

Pokud vám starosti přerůstají přes hlavu a jste psychicky vyčerpaní, pronikají účinné látky z kosmetických přípravků do hlubších vrstev kůže mnohem obtížněji. Navíc stresové hormony oslabují ochrannou bariéru pleti. Stres rovněž způsobuje zvýšenou produkci kožního mazu, takže v náročnějším období se může kvalita vaší pleti zhoršit. Jenže jak to změnit? Jestliže je dovolená v nedohlednu, používejte v náročných dnech všechny relaxační techniky, které vás uvolní a zbaví stresu - vyzkoušejte aromaterapii, koupele, masáže, pohyb i bylinkové čaje. Každý den si udělejte alespon půl hodiny pro sebe.

Vsaďte na vhodnou kosmetiku

Na vzhledu vaší pleti se poměrně významně podílí také péče, jakou pleti věnujete a kosmetika, kterou používáte. "Základem péče o pleť je dostatečná hydratace, výžive a hlavně UV ochrana. Vyplatí se také pleť dvakrát denně čistit," radí paní Jana Petráková z kosmetického salonu Korunka. Obecně je vhodné vsadit na kvalitní kosmetiku s vysokým podílem rostlinných složek, jakou nabízí například Yves Rocher. Kromě denního a nočního krému zařaďte do svého kosmetického repertoáru i pleťová séra, masky a peeling. Dopřávejte je pleti minimálně jednou či dvakrát týdně.

   

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama