reklama

5 minut denně a máte ploché břicho

Samozřejmě málokdo má ten dar od Boha jako Karolína Kurková nebo Gisele Bündchenová, že má postavu jako ze soustruhu. My obyčejní smrtelníci potřebujeme pár zásad a vytrvalost, abychom se k něčemu podobnému aspoň přiblížili.

Foto: iStock

Jaké jsou zásady plochého břicha? Kvalitní strava a dostatek tekutin, pohyb a kosmetika. Ale co si budeme povídat, pravidelný pohyb je nejstěžejnější disciplínou v této problematice.

Myslete na jídelníček

Základem správné životosprávy je zdravý a vyvážený jídelníček. Omezte cukry, "nezdravé" tuky, bílou mouku a také alkohol. Do jídelníčku naopak zařaďte bílkoviny. Ty zasytí a pomáhají udržet svalovou hmotu. Jsou tedy ideální, pokud hubnete a snažíte se své tělo zároveň zpevnit.

Dodržujte pitný režim. Pijte čistou vodu, kterou můžete prokládat bylinkovými čaji, tu a tam trochou džusu. Naopak se vyhněte sladkým limonádám. Odborníci doporučují vypít až osm sklenic vody denně - záleží samozřejmě i na počasí (respektive teplotě) a na vaší aktivitě.

Správný výběr kosmetiky

Své úsilí podpořte i vhodnou pečující kosmetikou. Hydratuje, vyživuje, má zpevňující účinek a zlepšuje pružnost pokožky. Důležité je pravidelné používání a správná aplikace. Ať už sáhnete po mléku, nebo po séru, vždy ho důkladně rozetřete krouživými pohyby. Používejte zpevňující tělová mléka, oleje a remodelační krémy. 

A pak ty cviky…

Nabídka cviků a všech možných kouzel na to, jak zpevnit všechny choulostivé partie, je bohatá. Nakonec vám i vrcholoví sportovci potvrdí, že na pevné břicho jsou nejlepší následující tři cviky. 

1) Vzepřete se na předloktí a špičkách nohou. Záda držte rovná, břicho co nejvíc zatáhněte a držte ho zatnuté. Zadeček nevystrkujte, tělo by mělo být rovné. V této pozici vydržte deset sekund, povolte a chvíli odpočívejte. Sérii třikrát zopakujte.

2) Lehněte si na záda, nohy pokrčte a chodidla opřete o podlahu. Ruce dejte za hlavu tak, aby lokty směřovaly do stran. Na hlavu netlačte a mezi bradou a hrudníkem si nechte mezeru. Pohyb netahejte rukama ani hlavou, soustřeďte se na zapojení břišních svalů a plynule se zvedněte kousek nad podlahu. Zopakujte 10krát, odpočiňte si a celou sérii třikrát zopakujte.

3) Lehněte si na bok. Spodní ruku opřete o předloktí a zvedněte tělo ze země. Snažte se udržet na předloktí a hraně chodidla. Bříško zatáhněte dovnitř, pánev tlačte vzhůru, ramena uvolněte. Volnou ruku můžete vzpažit ke stropu. Několik vteřin vydržte. Povolte, třikrát zopakujte a vyměňte strany.

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama