reklama

5 tipů pro krásu a relax: Fungují rychle a spolehlivě

Zní to možná šíleně, ale pokud máte pocit, že se z předvánočního shonu zblázníte, odložte povinnosti stranou a udělejte něco jen pro sebe. Jedině tak nabijete baterky a budete moci fungovat dál. Vsaďte na zkrášlující a relaxační procedury. Budete na svátky nejen odpočinutá, ale i krásná.

Foto: iStock

Všude kolem sebe slyším stížnosti, jak jsou všichni z předvánočního shonu a pracovních restů unavení, vyšťavení a u konce s dechem. Teď je ten nejvyšší čas zastavit se, nechat všechno stranou a trochu se nechat opečovat. Máme pro vás pět tipů,jak se zkrášlit od hlavy až k patě do dvou hodin vašeho drahocenného času. 

1) Tvář

Pleť můžete na svátky projasnit a zbavit ji drobných nedokonalostí pomocí chemického peelingu, jehož hlavní složkou jsou alfa-hydroxy kyseliny. Při ošetření dochází k odstranění vrstev kůže. Do jaké hloubky, to záleží hlavně na druhu a koncentraci použité látky.  "Chemický peeling vás zbaví povrchových pigmentových skvrn, počínajících vrásek, zmírní projevy akné a zklidní mastnou pleť s rozšířenými póry. V neposlední řadě pak celkově přispěje k regeneraci a omlazení vaší pleti,"  popisuje korektivní dermatoložka z Medicom Clinic Katarína Třísková.

Unavenou pleť v obličeji, na krku a v dekoltu můžete před Vánoci hloubkově zhydratovat a vyživit také pomocí mezoterapie. "Díky mezoterapii se celkově zlepší vzhled pleti, její struktura i pružnost. Kůže se zhydratuje, vypne, jemné vrásky na povrchu se vyhladí. Budete působit odpočatějším a mladším dojmem. Mezoterapie je navíc vhodná i jako prevence tvorby vrásek, proto ji můžu doporučit také ženám mladším třiceti let," dodává korektivní dermatoložka Martina Neradová z Medicom Clinic.

Pokud sázíte spíše na přírodní metody, objednejte se do některých z osvědčených salonů na pleťové ošetření bio kosmetikou. Taková ruční poctivá masáž obličeje, při které se produkty čistě přírodního charakteru zavedou do kůže, dokáže divy. Za nás doporučujeme pražský salon OliOla, Biosophy Store, brněnský Salon U Vlásku nebo ostravský kosmetický salon Spektrum.

2) Ruce

Vysušené a popraskané kůži na rukou prospěje glycerinový nebo parafínový zábal. Glycerin navíc seženete běžně třeba ve zdravotních potřebách. Doma do něj ruce stačí na chvíli ponořit, poté je vložit do mikrotenového sáčku a nakonec ještě do rukavic. Glycerin pak nechejte v teple působit na pokožku rukou alespoň dvacet minut, poté ruce vyndejte z rukavic i ze sáčku a jeho nevstřebané zbytky opláchněte vlažnou vodou. Změnu k lepšímu uvidíte ihned a hlavně ji na dotek pocítíte - kůže na hřbetech rukou totiž okamžitě zvláční a bude až sametově hebká. Na parafínový zábal si pak zajděte přímo do kosmetického salonu. Parafínová procedura probíhá v podstatě stejně, jako ta domácí, glycerinová. Parafín vám v salonu nechají na rukou okolo třiceti minut. A efekt? Pokožka zjemní, prokrví se a kromě toho se viditelně zpevní i vaše nehty.


3) Tělo

Už jste někdy zažili masáž těla s kosmetickým ošetřením v jednom? Právě takové, potřebám vašeho těla na míru, dělají v pražském salonu Medical Esthet & Spa, kde pracují výhradně s přírodní francouzskou kosmetikou Biologique Recherche. Kosmetička zhodnotí stav vaší pleti i požadavky těla: pokud trpíte mastnou či vysušenou pletí, celulitidou, striemi, nebo naopak jste ve zralém věku a potřebovaly byste trochu anti-aging vzpruhy nebo dokonce trpíte poruchou pigmentace? Všechny postupy mají za použití jednotlivých produktů významný revitalizační efekt. Pokožka celého těla je po ošetření opravdu plně vyživena, revitalizována a je maximálně zvýšena její odolnost vůči stresovým a klimatickým vlivům v jakémkoliv ročním období. Zanechává pleť odpočatou a připravenou na každodenní stres. I ten vánoční, kterému se těžko vyhýbá.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama