reklama
 

4D lifting není sci-fi: Jak se díky nové metodě zbavit kožních problémů?

Pleť do velké míry ovlivníte pravidelnou údržbou, stravou a péčí. Ne vždy to ale stačí. Jaké jsou trendy současné estetické medicíny?

Foto: Žena.cz

"Vzhled pleti a různé kožní problémy vycházejí z našeho já, jsou mnohdy odrazem našeho zdravotního stavu a mohou být způsobeny stresem nebo jinou závažnou situací v životě," říká zakladatelka Kliniky estetické medicíny Petra Clinic Petra Řehořková a dodává, že v případě dobré péče o pleť a dodržování zásad zdravého životního stylu problémy s kůží ve většině případů samovolně mizí.

Laser dokáže mnoho

Trápí vás bradavice, akné, pigmentové skvrny, červené žilky, onychomykóza, zarostlé nehty nebo třeba růžovka? Pak vám rozhodně může pomoci laserové ošetření. "Právě kvalitní laser je dokonalým pomocníkem při odstraňování většiny kožních problémů. Kvalita současných laserů navíc nijak pacienty neomezuje v následném životě," vysvětluje Petra Řehořková. Kromě laseru se v péči o pokožku používají také různé typy radiofrekvenčních přístrojů, jejichž princip spočívá v pulzech radiofrekvenční energie, která prochází do podkoží skrze pokožku.

"Ošetření radiofrekvenčním přístrojem dokáže kromě zpevnění pleti také redukovat strie, odstraňovat pigmentové skvrny, vyhlazovat jizvy po úrazech nebo akné a eliminovat vrásky," říká dermatolog Miloš Kravciv z Lékařského domu na Praze 7. Po ošetření radiofrekvenčním přístrojem může být pokožka citlivá, začervenalá a mírně oteklá. 

4D ošetření frčí

Trendy je v současnosti také novinka v oblasti péče o obličej tekutý 4D lifting. Jde o kombinaci tekutého liftingu obličeje a intra orálního liftingu laserem uvnitř dutiny ústní. Díky tekutému liftingu dojde ke zlepšení kvality pleti, odstranění vrásek, zpevnění kontur obličeje a vyplnění objemu i tvaru rtů. Ošetření je rychlé, není omezeno zdravotním stavem ani věkem a zasáhne všechny vrstvy kůže až do hloubky.

Vitamíny zevnitř

Vitamín C je silným antioxidantem a společně s vitamín E je považován nejen za vitamín zdraví, ale také krásy. „Co se týče vitamínu C jsme závislí na jeho příjmu zvenku, tedy z jídla nebo v podobě doplňků stravy. Někdy ale ani to nestačí, zvlášť v období zimy. Nitrožilním podáním lze krásně kompenzovat poptávku těla po tomto vitamínu a tím využít všechny jeho výhody,“ tvrdí Petra Řehořková. Kromě omlazení organizmu přináší vitamín C také výrazné posílení imunitního systému. Jeho aplikace je vhodná i jako prevence onemocnění, při únavě, stresu či zvýšené fyzické zátěži.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama