reklama

Kniha Cesta za svobodou o příběhu Harryho a Meghan vyjde letos v září i v češtině

Příběh britského prince Harryho a americké herečky Meghan se pod názvem Cesta za svobodou objeví na knižních pultech v Česku začátkem září, necelý měsíc po světovém vydání biografie Finding Freedom, která se chystá na příští týden.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Vévoda a vévodkyně ze Susssexu od dubna nejsou aktivními členy britské královské rodiny a momentálně žijí v USA. Odchod páru z britské královské rodiny byl doprovázen velkým mediálním humbukem a letos se chystá vydání hned několika knih pojednávajících o jejich příběhu a působení v rodině Alžběty II., babičky prince Harryho.

Příští týden v úterý by měla vyjít dlouho očekávaná kniha Finding Freedom (v oficiálním českém překladu Cesta za svobodou)  slibující náhled pod pokličku fungování britské královské rodiny a života Harryho a Meghan.

Autory biografie jsou Omid Scobie, novinář z amerického magazínu Harper's Bazaar a údajný oblíbenec vévodkyně Meghan a britská novinářka Carolyn Durandová, která píše o královské rodině už patnáct let, mimo jiné i pro časopis Elle. "Platí pravidlo, že žádný člen britské královské rodiny nesmí oficiálně autorizovat svou biografii," uvádějí v prologu své knihy autoři. 

Vévodové se na knize oficiálně nepodíleli

V tomto duchu se proto neslo i oficiální prohlášení mluvčího páru: "Kniha je založena na vlastních dojmech autorů a na jejich vlastním nezávislém zpravodajství."

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se sice na vzniku této knihy osobně nepodíleli, ovšem oba novináři jsou velice dobře informovaní, neboť Harryho a Meghan doprovázeli na stovkách společenských akcí, pracovních cestách i turné. Rovněž vycházeli z rozhovorů s přáteli, důvěryhodnými zaměstnanci, vyššími dvořany a jedinci z užšího okruhu Sussexů.

Jak autoři dodávají, v knize se snažili "vytvořit intimní a přesné vyobrazení opravdu moderního královského páru, který vždy zůstal věrný vlastnímu přesvědčení, ať už si svým rozhodnutím vysloužil chválu, nebo kritiku".

V češtině vyjde kniha 2. září

Odhalují také neznámé detaily událostí od jejich zasnoubení, přes svatbu a narození syna Archieho, až po udivující rozhodnutí opustit roli členů královské rodiny. Přitom vyvracejí mnohé klepy a mylné dohady, které pronásledují dvojici na obou stranách oceánu.

Netrpělivě očekávaný a zasvěcený pohled do zákulisí se přesně jmenuje Cesta za svobodou, Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny.

"Přečetl jsem rukopis už několikrát a pokaždé jsem nacházel zjevné důkazy, že nikdo v královské rodině není výhradně kladný, nebo záporný hrdina. Právě finišujeme, aby se česká verze dostala do rukou čtenářů ve středu 2. září," upřesnil David Kaps, manažer nakladatelství Baronet, které knihu v Česku vydává. Bude mít 336 stran textu, 16 stran barevné obrazové přílohy a bude vázaná s přebalem.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama