reklama
 

Splácíte dluhy? Problémy řeší pohledávkové firmy

Pokud jsme ve špatné finanční situaci a nezvládáme platit dluhy, můžeme vyzkoušet pohledávkovou firmu, která navrhne řešení

Chudoba. Ilustrační foto
Chudoba. Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Dlužíte peníze? Už jste si mnohokrát půjčili a nevíte, jak své dluhy splatit? Máme pro vás pár tipů, jak své problémy snadno a rychle vyřešit.

Stále více Čechů má problém splatit finanční závazky. Mnoho z nás nemá zaplacené účty za elektrickou energii, nájemné, plyn nebo telefon. V dnešní době snadno ztratíme práci nebo nám vezmou odměny. Neuhrazené pohledávky nás mohou dostat do velmi nepříjemné situace.

Pomůže převzetí dluhu pohledávkovou firmou?

Kontakt s novým věřitelem by naše problémy mohl vyřešit. Jejich povinností je vyjednávání splácení nedoplatků. Firma přebere dluh s vědomím, že mi jej splácet nemůžeme. Snaží se pro nás hledat správné řešení. Pro člověka to znamená individuální schůzku, na které se dozví o své situaci a budou mu navrhnuta nějaká řešení.

Jak nám další firma pomůže?

"Firma umožňuje rozložení splátek dluhu přizpůsobené materiální situaci dlužníka a lhůty plateb stanovuje podle výdajů z rozpočtu každého měsíce, který má klient k dispozici. Díky tomuto řešení a podepsané dohodě s pracovníkem pohledávkové firmy se hodnota zadlužení pravidelně zmenšuje," vysvětluje Vítězslav Kus, expert KRUK International.

Bude v tom nějaký háček

Firma, která obsluhuje pohledávky, nepobírá od dlužníka žádné dodatečné poplatky za úkony vymáhání, které provádí. Dodatečné náklady si připočítá pouze původní věřitel, tedy banka, operátor telefonické sítě nebo provozovatel kabelové televize na základě úvěrové smlouvy, které s klientem podepsali.

Dohoda je základ

Vyhýbat se pracovníkovi pohledávkové firmy se nevyplácí. Uzavření dohody je nejlepší způsob na smírné vyřešení problému nedoplatků. Ve většině případů pohledávková firma souhlasí se všemi podmínkami splácení, které navrhne klient.

 

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama