reklama

Novoroční předsevzetí? Založit si stavební spoření

V lednu začně většina lidí plnit svá předsevzetí. Jedním z nich může být založení stavebního spoření

Foto: Jan Langer

Po Vánocích většina našich úspor zmizí. Mnoho lidí má s šetřením peněz velký problém. Pokud si chceme nastřádat trochu financí na příští rok, máme pár tipů, jak na to. Ušetřené koruny mohou posloužit na rekonstrukci kuchyně, vysněnou dovolenou, nebo nové auto.

Jedním z předsevzetí může být úspora rodinných peněz. Stavební spoření je jedním ze způsobů, jak ušetřit a myslet na horší časy. "Ideální je posílat si na účet kolem sedmnácti set korun, tak dostaneme maximální státní podporu dva tisíce korun ročně," poradil Pavel Vrzáček z Raiffeisen stavební spořitelny.

Celkově se dostaneme k ročnímu výnosu kolem pěti procent. Stavební spoření se uzavírá minimálně na šest let. Po uplynutí doby, je možné ve spoření dál pokračovat. Po dobu šest krát dvanáct měsíců tak našetříme nejmenší možnou částku sto třicet dva tisíc korun. Což už jsou velmi slušné peníze.

Spořitelny navíc ještě nabízejí po uzavření smlouvy výhodné úvěry. V dnešní době má stavební spoření každý druhý Čech. Častým počinem je založení konta, kde se budou střádat peníze pro vaše děti. Pro start do dospělého života, je to nejlepší, co pro své děti můžeme udělat.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama