reklama

Kde najít práci? Na internetu!

V součásné době nezaměstnanost stoupá rekordní rychlostí. Internet nabízí mnoho portálů, kde si můžeme práci najít. Který si ale vybrat?

Foto: Reuters

Pokud si hledáme práci a nechceme využít služeb pracovního úřadu nebo agentur, které si za zprostředkování žádají poplatky, můžeme zkusit hledat práci na internetu. Brigády a pracovní nabídky jsou umístěné na webových portálech.

Mnoho serverů nabízí práce po celé České republice. Pomocí filtrů si zadáme požadovanou profesi a vzdělání, a pak už jen pročítáme jednotlivé inzeráty. Rozhodně se musíme vyvarovat nabídkám, které požadují nějaké peněžní poplatky dříve, než získáme práci.

Webový portál www.najisto.centrum.cz shromažďuje internetové stránky, které nabízejí jednotlivé pracovní pozice. Dále si můžeme vyhledat seznam pracovních a personálních agentury.

Velmi navštěvovanou stránkou je www.prace.cz, kde si snadno vybereme z kategorií práce nebo brigády a přivýdělky. Součástí webu jsou užitečné rady, jak se připravit na pohovor, nebo jak napsat životopis či průvodní dopis. Mnoho klientů si našlo přes tento web práci pomocí vloženého životopisu, kdy se zaměstnavatel ozval osobám sám.

Www.jobs.cz je portál, jehož heslem je "spojení s elitou". Kromě brigád a pevných úvazků nabízejí zajímavé články o hledání práce po čtyřicítce, mnoho rad, jak jednat s úřadem práce a hledání zaměstnání pro absolventy.

Mezi další navštěvované weby patří www.prace.hyperinzerce.cz, www.easy-prace.cz, www.annonce.cz nebo internetový portál www.superkariera.cz, který se specializuje na tvorbu životopisu, který bude uložený na webu a zájemci si mohou kdykoliv a snadno změnit obsah a vzhled. Součástí je i možnost zveřejnění životopisu, kde denně vyhledává více jak dva tisíce personalistů.

 

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama