reklama

5 jednoduchých triků, jak být každý den o trochu chytřejší

I když jsme velmi zaneprázdnění a nevíme, kam dřív skočit, nesmíme se přestat vzdělávat. Aniž bychom zásadně měnili své návyky, něco nového se můžeme naučit téměř pořád.

Foto: iStock

Triky na to, jak to všechno zvládat, dává k dispozici Justin Kitch, zakladatel vzdělávacího portálu Curious (v překladu zvědavost, zvědavý), otec tří dětí a trenér. Tvrdí totiž, že právě ti nejzaneprázdněnější lidé by neměli rezignovat na to, aby se učili novému.

Začnětě tím, že si napíšete seznam, co všechno byste chtěli umět ovládat. Pokud byste opět studovali, co by vás zajímalo? Kde byste si o tom četli? Chodili byste do knihoven? Jaké tituly by vás tam zaujaly? Na seznam se může dostat cokoliv: od hry na hudební nástroj, ovládnutí nového jazyka, pochopit něco, co vám dřív činilo potíže.

Chytrý telefon pomůže

Za druhé, pochopte, že váš smartphone je spojenec. Můžete si vymazat aplikace, které zabíjí čas (hry, sociální sítě), a nainstalovat si tam ty, které vám pomohou se naučit německy, vařit nebo cvičit jógu.

Zásadní je pravidelnost

Představa, že něčemu novému věnujeme hodinu denně, je pro řadu z nás nepředstavitelná. Ale pár minut zvládne opravdu každý: ať už to je procvičování slovíček na aplikaci na telefonu, poslechnout si přednášku o tématu, které vás zajímá, na YouTube během úklidu nebo zabrnkat si na kytaru.

Nekonečná knihovna

Papírové knihy mají bezesporu obrovské charisma, ale elektronická čtečka zas umožní mít spoustu knih na jednom místě. Svou virtuální knihovnu můžete také neustále rozšiřovat, vzít si ji s sebou kamkoliv a číst si kdekoliv.

Pořád na paměti

Noste s sebou slovíčka na španělštinu ve formě kartiček v kabelce. Kytaru si vystavte na viditelném místě v pokoji, častěji vás pak napadne si na ni zahrát. Pamatujte, že když se něčemu budete věnovat krátce, ale denně, výsledek se brzy dostaví.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama