reklama

Chcete začít sportovat, ale nechce se vám cvičit ani běhat? Stačí chodit

Neholdujete fitku, kolu, bruslím nebo jinému typu fyzických aktivit? Nechcete utrácet za vybavení a speciální oblečení, ale přesto si přejete být v kondici nebo shodit nějaké kilo? I pro vás existuje řešení. Stačí když budete dostatečně chodit.

Foto: iStock

Sociální sítě jsou plné příspěvků o běhání. Kdo neběhá, jako by snad ani nebyl. Říkáte si, že byste to třeba rádi zkusili, ale nejste ve formě nebo už tušíte, že to nebude nic pro vás? Nezůstávejte kvůli tomu ležet na gauči, obujte si jen pohodlné tenisky a vydejte se do okolí.

Nemusíte se nic učit, chůze je pro člověka tou nejpřirozenější fyzickou aktivitou. Jediné, co potřebujete, je pohodlné oblečení a boty, ve kterých vás nebudou bolet nohy. Ideální je obuv odpružená, s pevným kotníkem. Tenisky jsou teď navíc trendy i k elegantním outfitům, takže vyrazit můžete třeba rovnou z práce.

Ohlídejte si držení těla

Dbejte na to, aby byl váš pohyb správný, uvolněte ramena, mírně zatáhněte břicho a dívejte se přirozeně před sebe. Zapojte ruce, pohyb bude dynamičtější a nezapomínejte správně dýchat.

Balzám pro tělo i duši

Podle psychologů je právě chůze způsob, jak si ulevit od starostí všedního dne, stresu nebo úzkosti. Během chůze také pracuje naše kreativita, takže není divu, že nás během procházky může napadnout spousta nového. Pokud neexistuje závažný zdravotní problém, je chůze doporučována všem. Snižuje totiž vysoký krevní tlak, riziko mrtvice a další srdeční problémy.

Co když vás procházky nebaví?

Někdo potřebuje dojít k nějakému cíli a jen tak se procházet nepovažuje za smysluplné. Pokud jste už prozkoumali krásy blízkého i širokého okolí, můžete chodit na procházky s audioknihou. Ani se nenadějete a budete se těšit na svůj denní chodicí rituál.

Stačí půlhodina denně

A tu si snad dokáže vyšetřit každý. Myslete na to, že když dodržíte pravidlo 30minutové procházky sedmkrát za týden, budete mít nejen lepší náladu a vaše tělo na tom bude lépe, ale také vám bude volnější oblečení. S největší pravděpodobností zhubnete a zpevníte celé tělo. Jakmile budete mít režim, ve kterém se žádný den neobejde bez procházky, snadněji se vám budou plnit i další cíle. 

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama