reklama

10 vět, kvůli nimž byste nejraději zabila svého šéfa

Na světě asi neexistuje šéf, jehož by všichni podřízení vyloženě zbožňovali. A pokud ho zbožňují, o to víc ho potom nesnášejí jeho kolegové či nadřízení.

Foto: Isifa.com

Na světě asi neexistuje šéf, jehož by všichni podřízení vyloženě zbožňovali. A pokud ho zbožňují, o to víc ho potom nesnášejí jeho kolegové či nadřízení. Každý šéf je nicméně jen člověk, který se někdy nechá unést stresem, emocemi nebo třeba únavou, a většinou to odnesou podřízení. Jak vypadají důsledky?

Dali jsme hlavy dohromady a zapřemýšleli, jaké věty šéfů nás vždy dokážou vytočit, hořce rozesmát a které bychom radši už nikdy víc neslyšeli. Zde máte výběr deseti "nejlepších". 

1. "Musíme šetřit."

A tak nikdo nedostane přidáno, nedostane nový počítač, nedostane vodu zdarma, lampičku na stůl, nový pásek k plášti ani kancelářské svorky. A pro jistotu ještě snížíme rychlost internetu a papíry v tiskárně budou na příděl.

2. "Je mi jedno, jak to uděláš. Prostě to do zítřejšího rána vyřeš."

Není nad to, když je šéf milý, ochotný a chce nám dát příležitost, abychom se od něj něco naučili...

3. "A volala jsi tam?"

Ne, zahlédla jsem sice na stole takovou věc se sluchátkem, ale nevím, jak se s ní zachází, a ještě mě nenapadlo se na to nikoho zeptat.

4. "Neptej se proč, prostě to tak je."

Jasně, jsme přece stroje, které nad svojí prací nemusejí přemýšlet, stačí, když ji budou vykonávat. Jak to ve firmě funguje, přitom vědět nepotřebují.

5. "Co je s tebou?"

I když uděláte sebevětší chybu, správný šéf nikdy nebude hledat příčinu ve vašem osobním životě. Zůstane profesionální a pokusí se spolu s vámi zjistit, které vaše pracovní schopnosti je třeba zlepšit.

6. "V těch šatech seš vážně kus."

Pokud zrovna šéf není náš manžel nebo tak něco, jsou jeho komplimenty asi tak stejně příjemné jako ty, které nám složí bezdomovec.

7. "Zapomněla jsi mi dodat tu výroční zprávu, zlato."

Tak to je zhruba stejné, jako když vám onen bezdomovec složí kompliment a ještě vrazí facku. Je fajn, když se k sobě v práci chováme hezky a chceme na sebe být milí. Nemělo by to ale překračovat hranice vkusu a slušného vychování, takže zlato, kočka nebo bejby by měla být maximálně šéfova partnerka.

8. "Přece jsem ti říkal, že tu zakázku zrušili. Dělala jsi to zbytečně."

To určitě. Určitě byste přeslechla, nebo snad zapomněla, že vám šéf oznámil, že projekt, na kterém právě pracujete, skončil. To je přesně ta věc, na kterou se nezapomíná, naopak se podle ní člověk okamžitě zařídí. Naopak někomu něco říct, na to se zapomene tak snadno...

9. "Udělej to, prosím, prioritně."

Jistě, některé věci jsou důležitější než jiné, ale všichni víme, jak je nepříjemné, když máte rozplánované úkoly na celý den a v tom vám do vašeho hezkého plánu vstoupí jeden velký prioritní úkol, který musíte udělat teď hned a okamžitě. 

10. "Udělej to, až budeš mít čas."

To znamená co - v sobotu večer? Na dovolené? Nebo za půl roku, až si splním všechny resty? Ať už si to přiznáme nebo ne, všichni máme radši jasný deadline, protože tahle fráze vede jedině k odkládání nebo zapomínání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Máte profil na Facebooku? Může vás připravit o práci!

Nestíháte? Víme, kde vzít čas navíc

Když hubne chlap: 5 pravidel, na které by měl myslet!

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama