reklama

Když hubne chlap: 5 pravidel, na která by měl myslet!

Muži hubnou rychleji než ženy, musí se ale vyvarovat několika chybám.

Foto: Thinkstock

Jste muž a chystáte se hubnout? Máme pro vás dobrou zprávu - půjde vám to snadněji! Lépe totiž ovládáte své chutě, zvládáte emocionální jedení a není pro vás problém odvést pozornost od jídla k jiné činnosti.

Pokud se do hubnutí pouštíte se svou přítelkyní a budete dodržovat podobná pravidla, zcela jistě dosáhnete lepších výsledků než ona. A čím to? Můžou za to svaly! Svalová hmota je velmi důležitým požíračem přebytečné energie, a to i v klidovém stavu. Oproti ženskému tělu, které obsahuje více tuku a vody, jsou muži se svou svalovou základnou v obrovské výhodě.

Muži mají kulatá bříška

Skoro polovina českých mužů trpí nadváhou a pětina z nich je dokonce obézních. Většinou je trápí velká břicha, a protože se dají nosit kalhoty pod břichem, mohou kupovat stejnou velikost hodně dlouho. Ve chvíli, kdy si uvědomí, že je něco v nepořádku, už bývá pozdě. I když jim půjde hubnutí snáz, lidem s obezitou ve tvaru jablka hrozí více zdravotních rizik.

Doporučujeme: 5 nejhorších vlastností mužů, která vás vytáčí nejvíc?

Tuk v oblasti břicha je nebezpečný. Tam se nachází orgány, které rozhodují o tom, nakolik se budou cévy ucpávat. Rizikový obvod pasu začíná už na 94 centimetrech u mužů a u žen na 80 cm.

5 pravidel, kterých by se muži měli držet

Poslouchejte rady odborníků

Muži neradi chodí do poraden a za výživovými specialisty. Tak nějak si své hubnutí řeší po svém. Oproti ženám se jim moc nechce omezit se v jídle a o návrat ke své dokonalé postavě se snaží docílit pomocí sportu. Ale i tady se mohou setkat s neúspěchem. Cvičení potřebuje vyváženou stravu, aby se začala tvořit svalová hmota. K tomu je důležité vědět, co jíst, a co naopak vynechat.

Pokud se jim tedy nechce navštívit odborníka, je dobré se alespoň poptat v posilovně trenéra nebo ostatních pánů, jak se jim daří formovat postavu a redukovat hmotnost.

Továrna na svaly

Při hubnutí je vhodný kardio trénink každý den v aerobní zóně (60 % své maximální tepové frekvence) po dobu 45 minut. Samozřejmě spojené s protahováním. Do posilovny by měli zajít 2-3x týdně. Na lehké zformování bude stačit 2x týdně posilovna zakončená kardio tréninkem.

Přebytečné kalorie se pomocí těžkých činek rychle spálí. Váš metabolismus se zlepšuje a aktivuje i 48 hodin po cvičení. Nechcete-li své tělo vystavovat na obdiv ostatních "vyrýsovaných obrů", choďte v době, kdy tam nikdo není nebo si pro začátek lehčí činky pořiďte klidně i domů.

Z extrému do extrému

Řešit dietu velkým omezením jídla je hloupost nejen u žen, ale i u mužů. Svaly potřebují energii. Pokud cvičíte a večer pociťujete zvířecí hlad, je to jasným signálem, že je něco špatně.

Čeho se vyvarovat?

  • bílá mouka
  • nasycené nápoje
  • sladkosti
  • slané pochoutky
  • alkohol

Tyto potraviny způsobují prudké zvýšení hladiny cukru v krvi. Je tedy třeba hlídat glykemický index, který nám říká, za jak dlouho nám potravina vytráví. Čím nižší číslo (naleznete ho v kalorických tabulkách), tím déle si uchováte pocit nasycenosti.

Náš tip: Designové láhve nejen na sport. Která se vám líbí?

Nezapomínejte na proteiny, zdravé tuky a vlákninu. Proteiny vám spolu s vlákninou pomáhají s pocitem sytosti a je užitečný pro vytváření svalů. Důležitá je i zelenina a ovoce. Jednak obsahuje cukry, které dodají energii, ale také vlákninu a antioxidanty.

Motivace

Ti, kteří si našli důvod, proč zhubnout, mají už částečně vyhráno. Pamatujte si, že je všechno v hlavě. Někteří muži získají motivaci díky pravidelným lékařským kontrolám a dobrým výsledkům. Nejlepší je všechno řešit s někým, kdo je vám blízký, kamarád nebo i přítelkyně. 

Pozor na teplo rodinného krbu

Proč se mužům nedaří hubnout? Prý za to můžeme i my, jejich partnerky. Snažíme se podporovat teplo rodinného krbu domácí kuchyní. Rozhodujeme o skladbě jídelníčku a tom, co bude k večeři. Takže pokud chceme, aby náš partner zhubnul, musíme se přizpůsobit s vařením a nebo se jednoduše do správného stravování pustit s nimi!

A co vy? Snaží se váš partner zhubnout? Máte nějaké zajímavé rady, jak nejlépe muž shodí pár přebytečných kilogramů?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete vyšší plat? Musíte mít pravidelný sex

Jak levně cestovat? Poradíme, kde ušetřit

Ohrožuje porodnictví budoucnost lidského druhu?

 

 

 

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama