reklama
 

Britská společnost Karen Millen se zaměřuje na prodej kvalitního dámského oblečení, má dobře padnoucí střihy a kvalitní zpracování. Dále šije kabáty a večerní oblečení.

Historie

Společnost byla otevřena v roce 1981, když se partnerem Karen Millen stal Kevin Stanford. S půjčkou £100 si pár zakoupil tisíc metrů bílé bavlny a začal vyrábět a prodávat bílé košile pro své přátele. V roce 1983 otevřeli svůj první obchod ve městě Kent. Během devadesátých let značka expandovala a v roce 2004 byla převzata islandskou společností Mosaic Fashions. O pět let později, v roce 2009, byla značka převzata společností Aurora Fashions a v roce 2012 vystoupila z tohoto koncernu a stala se samostatnou firmou.

Sídlo společnosti je situováno Witney, Oxfordshire, ve Velké Británii. Společnost Karen Millen otevřela obchody, mimo Velké Británie, ještě ve Spojených Státech, v Indonésii, Rakousku, Dánsku, Norsku, Rusku, Irsku a v dalších evropských zemích. Celkem má 84 samostatných prodejen ve Velké Británii a v Irsku. Na mezinárodní úrovni vlastní téměř 60 franšízových prodejen ve 23 zemích světa. V roce 2008 byla otevřena prodejna v New Yorku na 114 Prince Street. V roce 2013 otevřela první butik v karibském Puerto Rico.

O značce

Kolekci, která se skládá také z doplňků, konfekčního oblečení a spodního prádla navrhuje tým designérů. Značka se v průběhu devadesátých let rozrostla a v současné době svým zákazníkům nabízí kvalitní šaty, trička, sukně, džíny, kalhoty či topy.

Kolekce

Oblečení je pro zákaznice navrhováno v závislosti na sezóně. Společenské šaty vynikají, i přes zdání jednoduchého a všedního střihu svým provedením. Jsou vyrobeny z kvalitního, pevného a přírodního materiálu, střih je, i přes zdání jednoduchosti, propracovaný, aby na postavě dobře seděl. Co dělá šaty od Karen Millen jedinečnými, je barevné provedení. Jen návrháři umí postříkat bílé šaty fialovými kapkami, navrhnout svítivě červený střih společenských šatů, ve kterém budete nepřehlédnutelná stejně tak jako v klasických koktejlkách. Tyto šaty velice dobře sedí na postavě a zvýrazňují pas a boky, a proto se hodí pro více typů postav. Déla šatů v jednotlivých kolekcích bývá krátká ke kolenům, či dlouhá až po kotníky. Společenské šaty jsou k dostání od 160 liber, ve velikostech 6-16 pro Velkou Británii.

Topy Karel Millen nabízí v rozmezí 100-160 liber, vybrat si můžete z triček bez rukávů se společenským nádechem, košil s krátkým rukávem nebo svetry s dlouhým rukávem zejména tlumených barev. Mezi hlavními barvami dominuje bílá, tmavě modrá, nebo kombinace těchto dvou barev. Trička jsou k dostání již od 45 liber a mezi barvami opět vládne bílá, modrá, ale v tomto případě jsou trička více neformální, než topy, a proto návrháři přidali i červenou, oranžovou, šedou a kombinaci výše uvedených barev.

Kalhoty jsou označeny ženskými jmény jako Grazia, Stella, Elle, a to podle časopisů, ve kterých byly uveřejněny. Nabízeny jsou zejména v černé nebo v bílé barvě v délkách ke kotníkům nebo v letním tříčtvrtečním provedení. Cena kalhot se pohybuje okolo sto liber. Džíny jsou v kolekci Karen Milen k dostání již za 75 liber a zejména v modré barvě, ale také v bílé, šedé nebo černé. Dokonce jsou v nabídce i vzorované džíny. Vybrané modely džínů byly zveřejněny v časopise Stylist, Vogue.com a Marie Claire.

Kolekci příjemně dotvoří pásky, tašky, klenoty, šátky, peněženky, brýle a hodinky. Britská verze nabízí nejvíce produktů. Tašky jsou k dispozici zejména v tmavších barvách od 65 do 300 dolarů. Náramky, náušnice a náhrdelníky oživí kolekci, a je možné je kombinovat libovolně nebo zakoupit sadu, která je již předvolena. Kolekci doplňuje i obuv se sandály, boty na nízkém či vysokém podpatku, které se hodí na společenské události, na plesy, večírky, do zaměstnání nebo jen tak do města. Velikost bot se pohybuje v rozmezí 36-41 a cena začíná na sto librách.

Nejběžnější velikosti, ve kterých značka nabízí zákaznicím oblečení, jsou 6-16 pro Velkou Británii, pro Německo je nejběžnější velikostí 32-42, pro USA XS-XL. Na webových stránkách Karen Millen je zhotoven e-shop s velice pestrou nabídkou. E-shop není zajištěn pro Českou republiku. Pro země, které jsou v e-shopu uvedeny, jsou k dispozici rozdílné šaty a oblečení, a největší výběr má samozřejmě její mateřská země, Velká Británie, v těsném závěsu následují Spojené Státy.

Oblečení Karen Milen je určeno pro ženy, které mají rády kvalitní střihy, přírodní materiál a chtějí chodit vkusně, ale výrazně oblíkané. Oblečení padne kolemjdoucím na první pohled do oka svou precizností a zajímavým, byť jednoduchým střihem. To je premisa Karen Millen. Kolekce se pohybují vyšší cenové kategorii a za kombinaci oblečení (šaty, boty, kabelka) zaplatíte od 500 liber výše.

Související články

reklama
reklama
reklama