reklama

Je proutkařství magie?

První dochované zprávy o této psychotronické disciplíně se objevují ve středověku, ale podle některých starých jeskynních maleb zřejmě existovalo již o několik tisíc let dříve. Z historie je také známo, že proutkařství bylo velkou láskou známého fyzika Isaaca Newtona.

Exkluzivní rezidence - Chalupa na cihelně
Exkluzivní rezidence - Chalupa na cihelně | Foto: Economia

Nicméně prakticky od svého vzniku se stává toto zvláštní umění předmětem mnoha diskusí a sporů na vědecké i církevní půdě, přičemž dodnes neexistují racionální důkazy, které by mu dodaly potřebný punc serióznosti.

Jen proutek nestačí

V dnešní době už málokterý senzibil používá pouze proutek, pomůckou k vyhledávání různých anomálií se staly tzv. virgule, což mohou být kovové spirály, tyčinky či kyvadla. Také rozsah činnosti senzibilů se značně rozšířil, dnes už nehledají jenom vodní prameny, ale také podzemní chodby, zasypané štoly, poklady a v neposlední řadě i geopatogenní zóny, které jsou hitem posledních let.

Dračí žíly

Většina z nás se již s pojmem "geopatogenní zóny" setkala. Říká se jim také dračí žíly a podle různých badatelů se jedná o určité záření, které vychází z některých geologických anomálií a podzemních vodních zdrojů. Vliv tohoto záření na lidské zdraví je údajně natolik škodlivý, že bychom v jeho blízkosti neměli pobývat delší dobu, ale záleží samozřejmě na jeho intenzitě - některé dračí žíly se vyznačují pouze nepatrnou aktivitou záření.

Jak jste na tom doma?

Máte-li pocit, že se ráno probouzíte unavení nebo naopak nemůžete v noci spát, že se v některé části vašeho bytu necítíte dobře, pozvěte si senzibila, který vám dokáže geopatogenní zóny určit, řekne vám, jakou mají intenzitu, a poradí vám, jak rozestavět nábytek, abyste se vyhnuli jejich vlivu. V mnoha případech je možné tyto zóny také odklonit, ale toto řešení bývá většinou jen dočasné. Pokud nemáte možnost přestěhovat například postel a zcela prokazatelně spíte v geopatogenní zóně, můžete k potlačení škodlivých účinků záření využít příznivého vlivu některých minerálů, např. čirého křišťálu, který ve tvaru koule umístíte cca 30 cm od postele. Ideální je, máte-li koule dvě a každou z nich umístíte do jednoho rohu postele. A pak už můžete jen doufat, že si v noci zase jednou pořádně odpočinete, pokud vás ovšem nebudou pro změnu rušit vibrace vycházející z polodrahokamových koulí.

reklama
Doporučené recepty
    reklama