reklama
 

Telepatie

Na rozdíl od telekineze je v současnosti telepatie vědeckou obcí uznávána alespoň do té míry, že vědci připouštějí úspěšné výsledky při provádění pokusů s dálkovými telepatickými přenosy.

Foto: conrado / Shutterstock.com

Telepatie je definována jako přenos informací a myšlenek skrze mimosmyslové vnímání, a to na libovolnou vzdálenost. Realizované vědecké pokusy uvádějí vzdálenost Moskva - Novosibirsk nebo Athény - Paříž, podle některých zdrojů prý ale také byly testovány možnosti telepatického spojení s každou kosmickou lodí v případě poruchy. Spojení telepatie s armádou v nás mimo jiné může evokovat myšlenku, v jak mocnou zbraň by se asi tato metoda přenosu informací změnila ve službách zla?

Mimosmyslová komunikace mezi dvojčaty

Vraťme se ale k méně vědeckému využití telepatie, které možná znáte i ze svého každodenního života. K nejběžnějším způsobům patří možnost telepatického dorozumívání mezi jednovaječnými dvojčaty, jimž tento způsob komunikace často vydrží po celý jejich život, v tomto případě se jedná většinou o přenos emocí. Byly popsány situace, kdy se každé z dvojčat nacházelo na jiné straně zeměkoule, ale přesto bylo jedno z nich postiženo stejnými příznaky a bolestmi, když se to druhé zranilo. Totéž platí také u mnoha žen - dvojčat, které telepaticky prožívaly se svými sestrami jejich porod. Jednovaječná dvojčata jako jedna z mála také bezpečně vycítí, pokud jejich sourozenec zemře, protože mají pocit, jako by zároveň zemřela jedna jejich část.

Telepatické zážitky v každodenním životě

K telepatickým zážitkům bezesporu patří i sny, nejčastější jsou takové, v nichž se s námi přijde rozloučit naše blízká osoba, která nás právě navěky opustila. Možná znáte takový případ ze svého okolí, možná se totéž stalo i vám. Jistě se také denně ocitáte v situacích, kdy chcete něco vyslovit a jiná osoba, s níž jste si právě nablízku, to vysloví za vás. Telepatické spojení se může projevovat také v dlouholetých manželstvích, i když v těchto případech se možná spíše jedná o perfektní znalost myšlení partnera. I taková předtucha může být vlastně jednostranným telepatickým přenosem, kdy na vás v případě nehody daná osoba tak intenzivně myslí, až ve vás dokáže spustit pocit, že se něco děje. Určitě nepodceňujte děti, protože i ony dokážou být (zejména v raném dětství) výbornými telepaty.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama