reklama

Raci se mohou těšit na lásku, Štíři na pracovní úspěch: Co vám radí karty v listopadu

Konec roku, který značně zamíchal kartami osudu většiny z nás, se kvapem blíží - čeká nás jeho předposlední měsíc. Jaké bude jeho hlavní téma pro jednotlivá znamení zvěrokruhu, nač si dát pozor, čemu se raději vyhnout a co rozvíjet? Přečtěte si v novém výkladu a získejte náskok.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Nadcházející měsíc lze bez zaváhání řadit mezi ty opravdové podzimní. Babí léto je dávno pryč a zamračená obloha bývá častým průvodcem stále se zkracujících dnů. Je tu listopad, často nejponurejší období celého roku.

Z listopadových pranostik

Z listopadových pranostik

  • Listopadové hřmění pšenici ve zlato mění.
  • Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.
  • Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo uchytí.
  • Studený listopad - zelený leden.
  • Když napadá sníh na zelené listí, bude tuhá zima.
  • V listopadu příliš mnoho sněhu a vody, to známka příští neúrody.
  • Jaký listopad, takový březen.
  • Přijede-li Martin na bílém koni, metelice za metelicí se honí.

Jak už název napovídá, zbylé listí padá ze stromů a příroda se připravuje na dlouhé období klidu. Spousta živočichů se ukládá k zimnímu spánku a často se objevují i první sněhové vločky.

15. listopadu nás čeká novoluní ve Štíru a 30. listopadu úplněk v Blížencích. První den v měsíci patří všem svatým a hned ten následující Památce zesnulých. Traduje se, že na Dušičky se setkává svět živých a mrtvých a noc je zasvěcena duchům. 11. listopadu přijíždí Martin na bílém koni, 29. listopadu začíná první advent a 30. listopad je vhodný pro nejrůznější kouzla a věštby.

Podle tradiční čínské medicíny jsou tento měsíc nejvíce ohroženy plíce. Vhodnou bylinkou je třeba jitrocel kopinatý, který se doporučuje užívat v době nachlazení pro jeho antiseptické a dezinfekční účinky. Mimo jiné tlumí nepříjemný kašel a uvolňuje hleny.

Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu podle tarotových karet? Prolistujte naši grafiku a získejte náskok.

reklama
reklama