reklama

Čarodějnice je paranormální vyšetřovatel. Musí být pragmatická, říká Nora Michalská

Chcete sledovat hollywoodský příběh v českém rybníčku? Pak se seznamte s Norou Michalskou – moderní čarodějnicí, jejíž legenda se zrodila asi před deseti lety a za tu dobu stihla rychlý nástup, šokující odhalení, ústup ze scény i civilní návrat. Za tím vším Nora pomohla mnoha lidem, nasměrovala jejich osudy, lásky i vztahy, a to je jí teprve 32 let…

Foto: Žena.cz

Noru Michalskou jsem poznala díky jejím knihám o tarotu, který mě zajímá. Protože psala svižně a hlavně neotřele, nedalo mi to a chtěla jsem se o ní dozvědět něco víc.

Pro veřejnost se skrývá za pseudonymem Anima Noira a má za sebou velmi zajímavý příběh plný mnoha zvratů a peripetií. Těším se, co bude dál a také co nám řekne o vztazích, partnerství a prognóze na rok 2020.

Noro, je vám teprve 32 let, ale váš život je více než pestrý. Já jsem si vás překřtila na "moderní čarodějku", ale vlastně úplně nevím, co si o vás myslet. Máte za sebou až hollywoodsky rychlý nástup na scénu, pak film Zpověď čarodějnice a jakési "vyhoření" a dnes návrat. V ezoterické branži se pohybujete přes deset let, ale mě by zajímalo něco z vašeho soukromí. V jaké rodině jste se narodila, kdy jste začala pociťovat nějaké zvláštní schopnosti a co vás přimělo se stát čarodějnicí?

Narodila jsem se v rodině, která z valné části již rozhodla můj osud. Tatínek se zabýval astrologií a spočítal horoskop mého narození, dokonce se u nás tradovalo, že "stál se stopkami u porodu". No, a také u toho omdlel. Byl to citlivý člověk. Existoval dokonce i horoskop mého početí, sama jsem ho kdysi viděla.

Takže váš příchod na svět nebyl náhodou…

Myslím, že mne na tuto zem přivedli rituálně a s určitým záměrem, který se naplnil. Oba rodiče si našli svoji cestu k duchovním vědám, potkali se na konci 80. let v Praze v duchovních kruzích. Jako malá jsem byla vystavená různým duchovním setkáním, od meditací a jógy až po tradiční katolický růženec. Chodili jsme do kostela. Doma se věřilo v sílu mysli, proroctví nebo třeba význam snů. Tatínek měl obrovskou knihovnu, kterou z velké části zabíraly právě mystické spisy. Čili pro mne to bylo něco zcela přirozeného.

Chtěla jste být jako malá "čarodějnicí"?

Čarodějnictví jsem nikdy neplánovala jako kariéru. Při střední škole jsem si založila svoje první webové stránky a lidé se na mne začali obracet o radu. Pak se mi začaly dít hodně divné věci, které mne přiměly vyhledat radu domorodých šamanů, kteří mne přesvědčili, že jediným řešením k upokojení duchů je, abych naplnila svoje poslání - věnovat se čarodějnictví profesionálně.

Působíte na mě duchovně, ale zároveň velmi pragmaticky. Co jste dělala v době, kdy jste si dávala pauzu, kdy jste odešla ze scény?

Čarodějnice musí být pragmatická. Jednáte denně s lidmi, kteří jsou často velmi rozrušení nebo pod vlivem kleteb, milostné posedlosti, popřípadě se potýkají s mimotělním zážitkem. Nemůžete brát všechno, co vám o sobě řeknou, jako bernou minci. Čarodějnice je paranormální vyšetřovatel. V době, kdy jsem odešla pryč, jsem pracovala jako umělecká produkční. Několik let práce v umění mne velmi obohatilo. Není to k uživení, ale je to velká sranda. Pořádala jsem vernisáže. Také jsem se zabývala prodejem umění.

Nastiňte nám prosím, čím vším se vlastně zabýváte a co klienti nejvíc vyhledávají. Já mám vaše dvě knihy o tarotu a moc mě baví jejich neotřelý styl i informace, které podáváte čtivě a zajímavě. Tarot ale je jen jednou částí toho, co děláte, co to ostatní?

Většina lidí mne vyhledává kvůli duchovnímu poradenství, věštbě nebo jasnovidnému vhledu do svojí situace. Nejčastější jsou různá životní rozcestí, kdy se lidé přicházejí doptávat na perspektivu nové práce, stěhování a podobně. Většina otázek zahrnuje mezilidské vztahy. Méně často paranormální jevy, prokletí nebo zájem o rozvoj duševních schopností.

Když se vrátím k vašemu soukromí, ženy vás často vyhledávají, abyste jim pomohla ve vztazích. Co vztahy vaše, není vlastně trochu handicap být čarodějka? Máte pocit, že při seznamování "vidíte do člověka" více než jiní lidé a jak se to odráží právě v těch vztazích?

Tak to bych určitě neřekla. Sama jsem byla ve vztazích s muži spíše naivní, srdce na dlani. Mnohé muže trochu toho tajemna velmi láká a přitahuje. Osobní život čarodějnice je vždycky poněkud odlišný, ale sama jsem si jej zvolila. Vyhovuje mi být nezávislá.

Zdá se, že doba vztahům moc nepřeje. Je hodně žen, které touží po lásce, ale nedostává se jim. V čem myslíte, že je chyba, mají romantické představy, nebo se málo snaží?

Na vině jsou obrovské společenské změny, kterými naše kultura prošla za posledních 30 let. Zmizely sociální jistoty, zvedla se značně očekávání, zmizelo stigma rozvodu. Finanční tlaky hrají roli v rozpadu většiny vztahů, jež vídám. Myslím, že ženy dnes mají vysoké nároky, které se stávají nerealistickými. Málo se hledí na to, co partnerovi nabízím a o čem by měla být taková ta základní výměna energie ve vztahu.

V jednom rozhovoru jste řekla, že by se partneři měli na začátku vztahu pořádně proklepnout. K tomu může sloužit třeba návštěva u vás a výklad karet? Měla byste nějaký "čarodějnický manuál" pro ženy, jak poznat toho pravého, čemu se při výběru vyhnout, co by je mělo varovat před tím nepravým…?

Naopak. Na začátku vztahu by se neměla konzultovat věštkyně vůbec. Ptá-li se žena na muže, kterého ještě vůbec nezná, a už si představuje, jak by se vdávala, pak si sama škodí. Nikdo za vás tuto práci neudělá, vybudovat vztah po krůčcích a partnera k tomu dobře poznat. To znamená zjistit si jeho historii, z čeho žije, jak o něm lidé hovoří, s kým se stýká, poznat se třeba s jeho rodinou a zjistit, jaké byly jeho minulé vztahy. Tam zjistíte vše, co vědět potřebujete. Před realitou je potřeba nezavírat oči.

Jaký bude, podle vás, rok 2020 z hlediska vztahů? V různých předpovědích jsem četla, že je to rok uzavírání starých, nefunkčních vzorců, jak to vnímáte vy?

Takový byl pro mne rok 2019, devítka představuje vyvrcholení a ukončení cyklu. V roce nula se budeme rozhlížet po nové, neprobádané krajině.

Na závěr by mě zajímalo, co na následující rok chystáte vy, budete mít nějaké semináře, které by ženám pomohly právě třeba v hledání toho pravého?

Určitě zvu vaše čtenářky srdečně na seminář Magie lásky, který pořádám v Praze 18. a 19. dubna nebo na individuální sezení u mne na Malé Straně. Pohovořit můžeme také po telefonu.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama