reklama

Jak na nás působí magický úplněk: Naučte se využít sílu Měsíce

Dnes, tedy v pátek 27. července 2018, nás čekají hned dva zajímavé úkazy. Měsíc v úplňku bude na necelé dvě hodiny zakryt zemským stínem. Je to dlouhá doba a na pár následujících desítek let dokonce ta nejdelší. Druhou výjimečností bude oranžovočervená barva Měsíce. Po staletí se zmiňovaný jev nazývá "bloody Moon" a za příznivého počasí půjde o vskutku zajímavou podívanou. 

Foto: iStock

Měsíc lidstvo fascinoval odpradávna. Jeho mocná energie, stejně jako propojení s nejrůznějšími rituály a magií, jsou lehce rozpoznatelné snad i na tom úplně nejzapadlejším místě naší modré planety.

Nakolik nás Měsíc skutečně ovlivňuje a jaký je jeho vliv na cokoliv dalšího, zůstane možná navždy nevyřešenou otázkou. Pravda však je, že někteří lidé vnímají jeho působení velmi citlivě a bez váhání by dokázali najít jasný důkaz měsíčního vlivu opírající se o vlastní prožitky.

Známá fakta

Měsíc je dosud jedinou známou přirozenou družicí planety Země a jeho vzdálenost od ní je necelých 400 tisíc kilometrů. Je sladěný s rotací Země, což znamená, že z naší pozice vidíme vždy jen jednu jeho stranu. 

V souvislosti s Měsícem hovoříme o gravitační přitažlivosti; ta se nejzřetelněji projevuje tzv. slapovými jevy (příliv a odliv).

Všeobecně známé jsou také čtyři měsíční fáze, které se rozlišují podle toho, jak velkou část Měsíce můžeme pozorovat ze Země, tedy nakolik je Měsíc ozářen Sluncem.

Novoluní

Měsíc je k Zemi natočen svou neosvětlenou stranou a nachází se v největší vzdálenosti od Země. Jde o situaci, kdy se Měsíc dostává do pozice mezi Zemi a Slunce, je tedy se Sluncem v jedné linii. Proto nejsme schopni jej pozorovat.

Energie jako by náhle ubylo, vše se zdá těžší a úkoly náročnější. Metabolismus pracuje rychleji než jindy, nemoci mají tendenci se zhoršovat, imunita je v oslabení. Častější jsou úrazy a havárie.

Novoluní je vhodné k důležitým rozhodnutím. Otevírá prostor svěžím myšlenkám a podporuje nové projekty. V tento den se často prováděly (a stále provádí) nejrůznější magické rituály zaměřené především na růst a záležitosti v počátcích.

Přání vyslovená během novoluní mají vysoký potenciál vyplnit se. Je to den vhodný pro zbavení se strachů a odražení od pomyslného dna.

Přibývající Měsíc

Každým následujícím dnem po novoluní lze pozorovat narůstání Měsíce směrem zleva doprava (tvar písmene D). Tato fáze trvá 6-8 dní. Následuje další, končící samotným úplňkem.

Přibývající Měsíc nás má naučit správně hospodařit s vlastní energií. Tělo mívá tendenci ukládat - vitaminy a léky mají vysoký efekt.

Naopak hůř se hubne a snadněji přibírá. Potrápit nás může i větší zadržování vody. Operační zákroky nejsou v té době ideální, rány se hůř hojí. 

Úplněk

Jde o nejmagičtější a nejsilnější měsíční fázi. Měsíc je na půli cesty kolem Země a jeho přivrácená strana je jasně pozorovatelná. Vystupuje jako velký světelný kotouč na tmavé noční obloze.

  Není to ve hvězdách, je to v nás. William Shakespeare Hvězdy, žena.cz

Býváme citlivější se sklonem k romantice a sentimentu. Máme větší sklon k úzkostem, psychika celkově není příliš v pohodě. Někteří lidé špatně spí, projevuje se náměsíčnost.

Nemoci se mohou horšit, rány se špatně hojí. Přibývá kriminality, infarktů a dalších zdravotních komplikací. Rodí se nejvíce dětí. 

Tělo má tendence hromadit tekutiny, často si pak připadáme oteklí, nafouklí. Podobně jako při novoluní, také za úplňku je dobré držet půst, případně alespoň odlehčit stravu.

Úplněk je vhodný k magickým rituálům; důležitá je i správná formulace přání s přihlédnutím na probíhající měsíční fázi. Je žádoucí nechat volně proudit vlastní intuici a hledat odpovědi uvnitř sebe.  

Ubývající Měsíc

Jde o fázi, kdy Měsíc couvá (pozorujeme tvar písmene C). Ideální doba pro hubnutí, tělo se snáze zbavuje všeho nežádoucího.

Jedná se o ideální dobu k detoxikaci organismu. Operace v této době jsou vhodnější než v jiných měsíčních fázích, rány se dobře hojí, jizvy nebývají tak velké. 

Celkově se dá říct, že se při couvajícím Měsíci snadněji zbavujeme všeho nežádoucího, ať už jde o stránku fyzickou, nebo duševní.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama