reklama

Nejkrásnější citáty z Malého prince: Pohladí vás po duši a donutí k zamyšlení

Kdo by neznal dnes už legendární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ. Pohádkový příběh nejen pro děti, který vás osloví a nenásilnou formou přiměje zamyslet se nad smyslem lidské existence. Připomeňme si ty nejkrásnější citáty z této půvabné knížky.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Malý princ (ve francouzském originále Le petit prince) byl poprvé vydán v roce 1943 a je rozhodně nejznámějším literárním dílem francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho.  

Vyprávění o pilotovi, který se svým letadlem ztroskotá na Sahaře, je plné jemných metafor a zajímavých přirovnání na téma lidské existence a jejího smyslu.

Pilot (sám autor) se setkává s Malým princem; ten se znenadání objeví na planetě Zemi a velmi svérázným a dětsky čirým způsobem se vyptává, vypráví a komentuje běžné situace. Jeho postřehy jsou výjimečné a pohled netradiční.

  Milovat neznamená hledět jeden na druhého, ale pohlížet společně jedním směrem. Antoine de Saint - Exupéry, francouzský letec a spisovatel (1900 – 1944) Malý princ, autor, žena.cz

Mnohé z citátů se dostaly do širšího povědomí, protože velmi neotřelým způsobem dokážou vyjádřit "malost" lidského bytí.

Prohlédněte si naši grafiku, kde spolu s výjimečnými fotografiemi najdete i výjimečná moudra malého chlapce.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama