reklama

Rok 2020 podle numerologie: Co nás čeká, kam vkládat energii čemu se vyhnout?

Vstupujeme do nového období. Máme před sebou další začátek a první rok desetiletí, kterému budou dominovat dvojky. Otázky, co s sebou následující měsíce přinesou, jsou všudypřítomné a logické. Co o roku 2020 říká numerologie?

Foto: iStock

Každý další začátek s sebou obvykle přináší i nějaký konec. Stejně jako s každým novým rokem mizí v nenávratnu ten starý, právě uplynulý. Někdo si oddychne, jiný posteskne, další se těší. Reakce bývají různé, podobně jako očekávání, touhy a naděje. Na co bychom se měli v roce 2020 připravit, nač se soustředit a čemu se raději - podle numerologie - vyhnout? 

Sečtete-li jednotlivé číslice roku 2020, dojdete k číslu 4. Jde o čtyřku "jednoduchou", čistou a základní, protože není složená z žádných dalších čísel, jak tomu bylo například v roce 1993. Tam byla čtyřka výsledkem až dalšího sečtení číslice 22.

Rok pod nadvládou čísla 4 nebude patřit k těm jednoduchým. Čtyřka je číslem osobní stability a jejího budování, číslem majetku, vlastnění a často až nesmyslného lpění na něčem či někom. Obvykle nedostává nic zadarmo a podstupuje zkoušky mnohdy náročnější než její okolí. Jedním z důvodů bývá pro čtyřku typická nepružnost a obava z nového a nevyzkoušeného. Nemá ráda změnu, byť by šlo o změnu k lepšímu. 

Nenechte se ochromit strachem

Jedním z témat čísla čtyři jsou skryté obavy. Proto se v nadcházejícím roce budete mít tendenci více a častěji bát. Ať už se váš strach bude týkat zaměstnání a jeho případné ztráty, peněz, zdraví nebo třeba partnerství, ve všem můžete pociťovat zvláštní pnutí. Otázkou zůstává, zda budou vaše obavy namístě, anebo půjde jen o všeobecnou energii roku, která na vás dolehne. V každém případě bude přínosné zamyslet se nad tím, zda to, na čem lpíte, pro vás skutečně má takový význam. Zda vás práce dostatečně naplňuje, partnerství uspokojuje, finance máte dobře uspořádané a podobně. Jakási dílčí životní inventura bude tento rok přínosnější než jindy. 

Věnujte pozornost zdraví

S obavou můžete přistupovat i ke svému zdraví. Je to i není od věci, protože čtyřka je základním číslem celkové fyzické kondice. Aby byla skutečně fit, potřebuje mít uspořádány všechny pro ni důležité oblasti: domov, práci a vztahy; jedině pak dokáže být opravdu zdravá. 

Čtyřka ovládá celé tělo, především ale ledviny, močový měchýř, střeva a pohybový aparát včetně páteře. V roce 2020 bude tedy potřeba věnovat právě těmto orgánům zvýšenou pozornost a zbytečně je nepřetěžovat. K tomu nezapomínat na dostatečný pohyb, který čtyřka potřebuje, a zůstávat v kontaktu s celým tělem právě proto, abyste si zmiňovaný pohyb mohli dopřávat bez bolesti. 

Vyjadřujte svobodnou vůli

Čtyřka je číslem značně nepružným, které spoustu věcí dělá jaksi automaticky. Funguje v programu "musím" a často vůbec nepřemýšlí nad tím, zda taky chce. Nevidí, neslyší, jednoduše pokračuje v zaběhnutých kolejích. Proto bude právě tento rok důležité uvědomit si, zda záležitosti, které označujete jako ty, co dělat musíte, si vaši pozornost a energii skutečně "zaslouží". Cestou ven pak bude, nahradíte-li výraz "musím" slovy "chci", případně "už nechci". Dejte prostor vlastní vůli, osvobozené od nátlaku ostatních, zaběhnutého systému a očekávání vašeho okolí. Snažte se vyjadřovat svobodně a sami za sebe. Nenechte se do ničeho tlačit, dopřejte si čas na rozhodnutí a nezapomínejte ani sami na sebe.

Nebojte se změn

Přestože se zpočátku může zdát, že některé okolnosti budou v nadcházejícím roce hrát ve váš neprospěch, nepodléhejte panice a případnou změnu vítejte jako výzvu. V zaměstnání se nedržte zuby nehty a uvítejte novou příležitost prosadit se jinde a třeba v úplně jiném oboru. Rok 2020 po vás bude vyžadovat více iniciativy a zájmu, které se ovšem bohatě zúročí, vytrváte-li. Buďte poctiví, protože číslo čtyři o poctivosti a férovém jednání je. Nezalekněte se ani větších projektů, pusťte se třeba i do podnikání. Bude-li mít váš projekt dobrý základ a poctivý záměr, máte reálnou šanci uspět. 

Buďte ostražití v oblasti financí

Číslo čtyři není číslem velkého riskování, hazardu a zvlášť velkého štěstí. Myslete na to zejména v otázkách finančních výdajů; ty se snažte tento rok raději omezit a fungovat alespoň o trochu úsporněji než obvykle. Přehnaný luxus nebude namístě, naopak investice do nemovitostí a celkově transparentních, "zdravých" projektů mohou být v budoucnu přínosné. Nebuďte lehkovážní a nenechte se vtáhnout do ničeho, co slibuje neobvyklé (a neprůhledné) finanční bonusy.

Tradice a vzdělávání vás osloví

Budete-li chtít investovat ještě trochu jinak, vložte své peníze, čas a energii do sebevzdělávání. Posílíte svou osobnost a sebedůvěru, což patří k důležitým "čtyřkovým" tématům. Byť vám učení nemusí jít tak docela snadno, vyplatí se píle a zejména vytrvalost, typické vlastnosti této číselné vibrace. Oslovit vás mohou jak praktická témata nových technologií, tak záležitosti historické a tradiční. Celkově vyšší zájem může být o původní ruční výrobu, ať už půjde o doplňky, nástroje nebo činnosti.

Pracujte na vztazích a vzpomínejte na to, co vás spojuje

Rok 2020 přeje uzavírání manželství, setkání spřízněných duší a poctivosti ve vztazích. Právě díky tomuto naladění může docházet k manželským konfliktům a ztrátě důvěry v případě, že bude odhalena nevěra jednoho z partnerů. Obecně díky přirozeným změnám hodnot v roce 2020 může dojít k přehodnocení ve vztazích a transformaci partnerských hodnot. 

Budete-li cítit partnerský nesoulad, ale vztah si budete přát udržet, zásadní bude komunikace a obrat do minulosti. Připomeňte si hezké chvíle a také důvody, proč jste spolu. Morálka, důvěra a soudržnost mezi partnery budou důležitými tématy nadcházejícího období.

Závěrem

V každém období života, v každém roce, měsíci, týdnu nebo dni se dají najít ty zdánlivě špatné, ale i dobré věci. Důležitý je úhel pohledu a jakési osobní nastavení, stejně jako vůle takové věci vidět či vyhledávat. Totéž platí i pro pomalu začínající rok 2020, který může být v mnoha směrech náročný, přesto příjemný, posilující a transformační. 

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama