reklama

Karta na týden od 30. srpna: Je čas konečně jednat, vyvarujte se manipulací

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Meče v tarotu symbolizují živel vzduchu. Objasňují, vysvětlují, pomáhají s pochopením, mohou však i ničit. Tématem je zejména myšlení, rozum, logika, nápady, komunikace a ego. V nadcházejícím týdnu budou mít právě meče hlavní slovo.

Týdnu od 30. srpna bude vládnout tarotová karta Královna mečů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Královna mečů je přímá, realistická a nekomplikovaná. Neschovává se za hádanky, nemaskuje se emocemi. Jedná na rovinu a s ledovým klidem. Může být skvělou přítelkyní, protože na vás nic nehraje. Díky nasbíraným zkušenostem umí poradit a najít téměř s kýmkoli nějaké shodné téma. Vyniká v komunikaci a rychlosti myšlení, je logická a pragmatická. Problémy dokáže řešit rychle a účinně. Nadcházející období vám tedy dává do ruky trumfy ve formě bystrosti, dobrého úsudku a schopnosti jednat rychle a přímo. 

Co můžete udělat

Nechoďte kolem horké kaše, na věci jděte přímo, právě teď je ideální doba. Problémy řešte hned, na pomoc si vezměte logiku a pragmatické uvažování, emoce tentokrát ponechte stranou. Buďte aktivní, komunikujte a stůjte si za svým. 

Na co pozor

Nebuďte cyničtí a zlomyslní. Nemanipulujte ostatními, nezneužívejte své schopnosti komunikovat. Nepřikazujte ostatním, co mají dělat. Nevnucujte nikomu svůj názor za každou cenu. Nepotlačujte ženskost a nechoďte "přes mrtvoly". 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama