reklama

Vodnáři mají být obezřetní, Berani uchopit šanci: Co vám radí karty na srpen

Poslední plně letní měsíc je tady a s ním i pravidelný karetní výklad pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Co vás podle tarotu čeká, na co si dát pozor, kam vložit přebytečnou energii a čemu se raději obloukem vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Přestože je s létem často spojována romantika, srpen ve svém názvu příliš romantický není. Naopak. Jde o velmi prozaické jméno označující tzv. "srpný" měsíc, dobu kosení. Slovo samotné je pak s největší pravděpodobností odvozeno od tradičního žacího nástroje, srpu. Ten se užíval v raném zemědělství při sklizni obilí.

Ze srpnových pranostik

Ze srpnových pranostik

  • Když v srpnu naprší, než se oběd dojí, všechno slunce vysuší.
  • Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima.
  • Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude v zimě sníh.
  • Jak Vavřinec zavaří, Bartoloměj zasmaží, tak se podzim vydaří.
  • Jsou-li v srpnu hory kalný, budou v zimě mrazy valný.
  • V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje.

Novoluní ve Lvu nastane 8. srpna, úplněk ve Vodnáři 22. srpna. Léto se opatrně začíná přibližovat podzimu, dozrává angrešt, rybíz, letní hrušky a jablka, švestky a mnoho dalších zdraví prospěšných plodin. 

Podle tradiční čínské medicíny je v srpnu nejvíce zkoušena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu někde mezi 36 a 37 stupni Celsia. Tělesná teplota přesto během dne pravidelně kolísá; nejnižší bývá kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší pak kolem páté odpoledne. Výkyvy ale mohou souviset i s emocemi a celkovým duševním naladěním člověka. Podle Číňanů mají potraviny termickou povahu a jejich výběr by jí měl být přizpůsoben. V létě jsou logicky vhodnější lehčí jídla a tzv. ochlazující či neutrální potraviny. Zařaďte více ovoce a zeleniny, kukuřici, rýži, fazole či tofu, uberte masné výrobky a těžkou stravu.   

A co čeká v srpnu jednotlivá znamení zvěrokruhu, se dozvíte v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama