reklama

Karta na týden od 30. listopadu: Zastavte se a odpočiňte si, nebuďte urputní

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Meče jsou další z tarotových "barev". Odpovídají živlu vzduch, obecně hovoří o myšlenkách, inteligenci a rozhodování rozumem, nikoli srdcem.  Ze všech tarotových karet jsou nejméně citlivé, s rychlou a dominantní energií. I ony jsou ovšem třeba, aby byla zachována vesmírná rovnováha.

Týdnu od 30. listopadu bude vládnout tarotová karta Čtyři meče. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Čtyři meče jsou kartou dočasného útlumu, období bez energie, doby vhodné pro ústup či přestávku. Neznamená však ukončení, není známkou beznaděje, jen nabádá k rozjímání a ztišení se. Aktuálně nelze nic moc dělat, proto je vhodné zastavit se, odpojit, vzít si dovolenou a zaměřit se na sebe sama. Jedním z témat čísla čtyři v rámci numerologie je strach; i ten může aktuálně zasahovat do vašeho vnitřního rozpoložení. Tím spíš si ponechte čas jen pro sebe, odpočívejte a zbytečně nic neřešte.

Co můžete udělat

Zastavte se, dopřejte si klid, stáhněte se do ústraní. Zůstaňte v klidu, přemýšlejte a plánujte do budoucna. Nabírejte sílu, ať už fyzickou, nebo psychickou. Uvolněte se a ponechte věcem volný průběh. Soustřeďte se na své sny, vizualizujte žádoucí výsledek. Zbavte se strachu - váš čas přijde.

Na co pozor

Netlačte příliš na pilu, nebuďte urputní. Nesnažte se dostat věci do pohybu i přes všechny dočasné obtíže. Nevynucujte si pozornost, nerozhodujte se jen pro rozhodnutí samotné. Nehádejte se a neprosazujte svou moc. 

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama