reklama

Karta na týden od 3. května: Nechtějte vítězství za každou cenu a jednejte čestně

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Je tady nový měsíc a jeho první týden. Doufejme, že bude laděn v podobném duchu jako optimistické jarní energie. Potvrdí to dnešní výklad? Která karta bude udávat směr nadcházejícím sedmi dnům?

Týdnu od 3. května bude vládnout tarotová karta Pět mečů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Pětka mečů nepatří zrovna k nejžádanějším kartám, přesto i tady se mohou najít pozitivní aspekty. Přinejmenším v tom, že člověk přehodnotí svůj postoj a nastaví sám sobě pomyslné zrcadlo. Mezi hlavní témata karty patří neshody a konfliktní situace s lidmi z vašeho bezprostředního okolí, stejně jako vnitřní nesoulad, napětí a rozporuplná přání. Jde o kartu Pyrrhova vítězství, zdánlivého úspěchu v bitvě, nikoli však ve válce. Možná právě teď nastal čas přehodnotit své úsilí a upřímně si odpovědět na otázku, zda vám vynaložená energie za takový výsledek stojí. Není vždy nutné zvítězit za každou cenu. Vždyť k vlastnostem skutečných vítězů patří i umění přiznat porážku…

Co můžete udělat

Zamyslete se nad svými úmysly. Přehodnoťte, zda způsob, který jste zvolili, je tím, co lze považovat za morální. Vítězství za každou cenu jen málokomu přinese opravdový pocit radosti. Naučte se přiznat vlastní neúspěch a ukázat, že jste také "jen" člověk, který občas udělá chybu. Zůstaňte čestní a zachovejte si svou tvář.

Na co pozor

Nepodvádějte a nepouštějte se do zbytečných akcí. Nehledejte postranní cestičky, nenechávejte se ovládnout hněvem. Nebuďte krutí a závistiví, takové jednání by se později mohlo obrátit proti vám.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama