reklama

Karta na týden od 25. ledna: Čekejte změnu, je čas vykročit do neznáma

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Nový rok je v plném proudu a novoroční předsevzetí pomalu berou za své. Každodenní povinnosti mají však stále poněkud jiný charakter a sociální izolace mnohé z nás tíží čím dál víc. Co o nadcházejících sedmi dnech říkají tarotové karty?

Týdnu od 25. ledna bude vládnout tarotová karta 8 pohárů. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Osmička pohárů symbolizuje náročnou změnu, nesnadné loučení, citový odchod, ústup nebo odvrácení. Nejde o jednoduchou situaci, protože obvykle je potřeba něčeho se vzdát ve prospěch vyššího zájmu. Mnohdy sami cítíme, že je čas jít dál, ale stále se ještě bojíme a teprve se pokoušíme situaci zpracovat a přijmout. Karta zrcadlí pocity bezmoci, smutku a nejistoty, obavy i případnou letargii. Nastal čas opustit něco nefunkčního a vydat se jinudy. Sebrat odvahu a vykročit do neznáma.

Co můžete udělat

Seberte odvahu a důvěřujte si. Stanovte si preference, přiznejte chybu a smiřte se s nastalou situací. Udělejte první krok a vykročte do neznáma. Opusťte vše nefunkční, přijměte zodpovědnost za své činy a buďte vděční za zkušenost.

Na co pozor

Nelpěte na nefunkčním, nebuďte ostýchaví a nejistí. Nezaměňujte nechuť za bezmocnost, nevymlouvejte se na ostatní a nelžete sami sobě.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama