reklama

Karta na týden od 25. května: Konec, transformace, nové začátky

Stejně jako každý týden, i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Jak už bylo v předchozích "kartách týdne" zmíněno, tarot patří k obvyklým metodám výkladu budoucnosti. Původ tarotových karet není úplně jasný, nicméně slovo 'tarot' bývá často spojováno se starověkým Egyptem a slůvkem 'Ta-rosh', označujícím královskou cestu, někdy také cestu faraónů.

Týden od 25. května bude svou energií ovlivňovat mnohdy zbytečně obávaná karta Smrt. Jde o kartu tzv. velké arkány, což je skupina 22 tarotových karet, které určují základní dějovou linku - hlavní téma. 

Význam karty

Smrt v souvislosti s tarotovými kartami patří k nejobávanějším kartám vůbec. Důvodem je obvykle příliš ploché vnímání smrti jako záležitosti čistě fyzické. Často ale jde o metaforu, symbol jakéhokoliv konce. Smrt představuje transformaci, vývoj situace, přirozené ukončení, které už  stejně "viselo ve vzduchu". Jedny dveře se uzavřou, aby se ty další mohly otevřít. Může jít o proces velké životní změny, které se automaticky obáváme. Důležitý je však úhel pohledu, protože změnu lze i vítat a vnímat jako určitou formu vysvobození. Smrt může mít také pozitivní význam, například ve formě ukončení dlouhé nemoci, vleklého trápení či nefunkčního vztahu. Přerod v něco lepšího, většího, přínosnějšího. Ve výkladu vždy záleží na okolních kartách, které téma upřesní.

Co můžete udělat

Buďte odvážní. Snažte se podívat na situaci z druhé strany. Přivítejte změnu a co má, nechte odejít. Nebojujte s větrnými mlýny, uvolněte prostor nové energii. Nic nezůstává stejné po celý život, změna, vývoj jsou přirozenou a nutnou součástí našich dnů. 

Na co pozor

Neuzavírejte se do sebe, nepodléhejte strachu, smutku, zůstaňte v kontaktu s ostatními. Nepropadejte beznaději, pesimismu… Mějte na paměti, že po bouři se vždycky zase vyjasní.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama