reklama

Karta na týden od 14. září: Čekají vás nečekané události, boření plánů i odhalení

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Ne všechny tarotové karty jsou příjemné, přesněji řečeno jako nepříjemné jsou některé z nich často vnímány. Příkladem může být i dnešní karta, která už od pohledu vzbuzuje obavy. Ne vždy jsou však namístě, protože po každé bouřce nastává klid, vzduch se pročistí a vlna nové energie ovládne prostor.

Týdnu od 14. září bude vládnout obávaná tarotová karta Věž. Ta patří do skupiny karet velké arkány, které udávají hlavní téma výkladu a základní dějovou linku celého "příběhu", kterým lidský život dozajista je.

Význam karty

Tarotová karta Věž patří k těm obávaným. Někdy právem, jindy zbytečně, záleží na úhlu pohledu i na tom, v jaké pozici k situaci se právě nacházíte. Naznačuje obvykle dramatický zlom, o který většinou nikdo nestojí, nicméně i tady lze najít pozitivum. Minimálně takové, že se věci posunou nebývalým tempem, po strnulosti přijde vysvobození, lež bývá odhalena a nová situace nabízí nové možnosti. Dalším tématem karty je pád. Ať už jde o plány, které jste si vytvořili a za současného stavu nelze dojít k jejich naplnění, neférové jednání, podvod či nevěru… Karta s sebou nese zásadní změnu, často bolestnou. V dlouhodobém horizontu ale přináší úlevu, pravdu a možnost kráčet jinudy a lépe.

Co můžete udělat

Buďte pravdiví k sobě i okolí, přehodnoťte svůj postoj, plány i očekávání. Odhodlejte se přiznat, jak se věci doopravdy mají. Rozlučte se s nefunkčním, ať jde o cokoli. Otevřete se změně, přestože často bývá zpočátku bolestná.

Na co pozor

Nedržte se svých představ, nelpěte na předpokladech, jak by věci měly fungovat. Nebuďte povýšení a pyšní, neponižujte se a neponižujte nikoho dalšího. Nelžete, nepodvádějte a netrvejte na tom, že jedině vy máte pravdu.

Mrtví nestojí Babišovi ani za komentář. Já z lidí hlupáky dělat nebudu, říká Mucha | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama