reklama

Kozorohy čekají nové šance, Ryby vítězství: Co vám radí karty v září

Prázdniny utekly jako voda a je tu opět září. První měsíc nového školního roku, který se - doufejme - ponese ve standardním režimu pravidelné školní docházky. Co o měsíci, ve kterém začíná podzim, říkají tarotové karty? Na co si dát pozor, co raději nedělat a co naopak rozvíjet? Přečtěte si v pravidelném měsíčním výkladu a získejte náskok.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Září je devátý měsíc gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Slunce, dosud putující v Panně, vstoupí 22. září v 15 hodin a 30 minut do znamení Vah. Noc a den budou stejně dlouhé, nastane podzimní rovnodennost. Vlády nad krajinou se oficiálně ujme podzim.

Samotný název měsíce nesouvisí se slunečním zářením, jak by se na první pohled mohlo zdát. Září má totiž stejný kořen jako říjen. Souvisí s říjením neboli říjí vysoké zvěře a je pravděpodobně odvozeno od staročeského "za řúje" nebo "za říje", tedy slovního spojení vztahujícího se k období páření zvířat. To se sice odehrává převážně v říjnu, ale kupříkladu někteří jeleni začínají už zhruba v polovině září.

Ze zářijových pranostik...

Ze zářijových pranostik...

  • Září, na léto jde stáří.
  • Divoké husy na odletu, konec je babímu létu.
  • Září víno vaří a co nedovaří, říjen dopeče.
  • Bouřky v září znamenají mnoho jarního sněhu.
  • Teplé září, dobře se ovoci i vínu daří.     
  • Bouřky v druhé polovině září přinášejí mnoho větrů.
  • Po teplém září zle se říjen tváří.

Úplněk v Rybách nastává 2. září v 7 hodin 21 minut, novoluní v Panně pak 17. září ve 13 hodin. Po oba tyto dny je vhodné a zdraví prospěšné držet půst. Podle tradiční čínské medicíny jsou v září nejvíce ohroženy slezina a slinivka.

Slezina je důležitým orgánem souvisejícím s obranyschopností našeho organismu. Je úzce spjata se slinivkou, která hraje důležitou roli nejen při trávení, ale má na starosti také všechny sliznice. Slinivka je podle východní nauky orgánem lásky a její stav nám zrcadlí, jaká je naše schopnost lásku přijímat a dávat.

Co o prvním měsíci nového školního roku říkají tarotové karty? Přečtěte si v novém výkladu pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. 

Více v grafice.

reklama
reklama