reklama

Jak si užívat peníze a mít jich dostatek: Naučte se zacházet s jejich energií

Peníze jsou energie jako každá jiná. Kdo tvrdí, že jsou špatné, staví se k nim rezervovaně či negativně, je tak trochu pokrytec. Nakonec to možná znáte i z vlastní zkušenosti; kde nefunguje zdravá láska k penězům a přístup k nim je pokřivený, bývá často právě s financemi problém.

Foto: iStock

Peníze byly, jsou a nejspíš stále budou velké téma. V naší společnosti a době patří k základní lidské potřebě a jsou nástrojem, jak žít spokojený život. Ačkoli je jasné, že ke spokojenosti a štěstí samotné peníze nestačí. Jsou "jen" důležitou součástí nezávislého života. Nezávislého ve smyslu vnější i vnitřní svobody.

Velmi zjednodušeně lze prohlásit, že peníze rozdělují společnost na dva základní tábory. Na jedné straně jsou tu ti, kterým na penězích do určité (a značné) míry záleží. Na té druhé se nachází skupina tzv. "duchovních", kteří naopak hlásají, že peníze jsou hrubá přízemní energie a oni, jemní a éteričtí, jimi vlastně pohrdají. Nicméně i oni peníze v konečném důsledku potřebují a často právě jim - i vlivem jejich přístupu - zoufale chybí.

Já vím, je to příliš schematické a lehce zavádějící, ale pro následující řádky jsem to záměrně trochu přehnala.

Čím jsou pro vás peníze?

Zkuste si sami sobě položit otázku, jak moc jsou pro vás osobně peníze důležité a co ve vašem vnitřním světě znamenají. Možná v nich vidíte svobodu a skvělý prostředek, jak si zpříjemnit život, možná je ale vnímáte jako komplikovanou záležitost, se kterou se pojí vlastně jen potíže a chronický nedostatek.  

Zalistujete-li internetem, vyskočí na vás okamžitě celá řada článků na dané téma. Nespočet rad, jak se k penězům postavit, pár návodů na rituály, co je přitáhnou. Po jejich přečtení můžete nabýt dojmu, že na světě není nic jednoduššího než být bohatý. Proč teda zrovna vy nejste?!

Protože…

Pokud by to bylo opravdu tak jednoduché, potkali bychom se nejspíš všichni v tom bájném prostoru "za vodou". Vysmátí a spokojení. Pro udržení toho skvělého stavu bychom ideálně každý čtvrtek (to je totiž nejvhodnější den pro rituál dostatku) zapálili zelenou svíci (symbol hojnosti), zameditovali si nad plamenem a… bylo by zase na čas vystaráno. 

Úsměvné?

Ano i ne. Znáte to - na každém šprochu, pravdy trochu. Věřím na cosi neuchopitelného mezi nebem a zemí, jen to s tou vírou nepřeháním. Do oblak ráda hledím, čerpám inspiraci, ale nohama stále stojím na zemi. Jinými slovy - jistě stojí za to energii dostatku posílit. Klidně i zmiňovaným rituálem se zelenou svící (návod najdete - jak jinak - na internetu), případně využít (například) metodu přerámování skutečnosti.

  Vědci dokázali, že šťastní lidé utrácejí své peníze více za zážitky než za materiální věci. zážitky, žena.cz

Přerámování skutečnosti

Jde o regulérní psychologickou techniku, kdy - zjednodušeně řečeno - ve své mysli přetvoříte stávající neuspokojivý obraz vaší existence na zbrusu nový, pro vás rozhodně přijatelnější a žádaný. U některých technik záleží i na barvě rámu, ale to bych dále nerozváděla.

Ničemu z toho se rozhodně nevysmívám. Naopak. Jsem přesvědčená o tom, že značná a nejpodstatnější část práce je ve vaší hlavě a zažitých myšlenkových vzorcích. A také ve vesmírných zákonech "vydám a vrátí se mi"

Proč to nefunguje

Ale abych se vrátila k otázce, proč "to" tedy většině lidí nefunguje a víc než vysmátí jsou upachtění a otrávení tou neustálou honbou za penězi… 

Myslím, že je třeba upozornit na skutečnost, že se nelze jenom tak přepnout na jiný program. Že nemáme dálkové (ani blízké) ovládání na stav vlastní mysli a pouhé "rozhodnutí se" zkrátka nestačí.

Člověk to musí cítit "tam uvnitř". Zhluboka se nadechnout a v tom nádechu uvolnit vnitřní napětí. Smířit se s energií peněz, přijmout skutečnost, že jsou důležité i dobré. Ten pocit si opravdu plně prožít, což ale není jednoduché.

Peníze jsou v tom nevinně

Peníze samotné za nic nemohou. To jen my lidé se k nim mnohdy neumíme správně postavit. Špiníme je svými skutky a negací, svalujeme na ně vinu za vlastní problémy. Záměrně je odmítáme a svůj postoj maskujeme za duchovní vyspělost. Ono je to ale přesně naopak. Neumíme totiž přijmout osobní zodpovědnost a často se ve svých myslích chováme jako děti.

Nedávno jsme četla inspirativní článek na dané téma. Celý text byl zajímavý, ale věty, co mi opravu zarezonovaly, zněly následovně:

"Peníze jsou odpuzovány od těch, co si na dospělé jen hrají. Naopak muž, který je plně v dospělé mužské energii, bude pro peníze neodolatelný. Když je žena plně v ženské energii, peníze také přitahuje, i když trochu jiným mechanismem…" (MUDr. Martin Daniel)

Ano. Je třeba najít nejenom ten správný vztah k penězům jako potřebné a dobré energii, ale především si uvědomit, kým vlastně ve svém životě jsem.

A zda jsem v něm opravdu autentická…

reklama
Doporučené recepty
    reklama