reklama

Děti narozené ve znamení Blíženci: Rychlé jako vítr

Vaše rodina se rozrostla o dítě ve znamení Blíženci? Děťátko bude pravděpodobně drobné, za to však velmi živé a čilé. Záhy se začne pohybovat a přemísťovat doslova jako vítr. Dokonce budete mít pocit, že dokáže být na dvou místech současně. A tento pocit vás jako rodiče dítěte, kterému horoskop přiřadil vzdušné znamení Blíženci, bude provázet celý život.

Foto: Thinkstock

Věčná dualita a přelétavost motýlů

Ve znamení Blíženci se dle statistik rodí nejvíce dvojčat. I jedno dítě ve znamení Blíženec však vydá za dvě. Stihne toho dvakrát více než ostatní. Bývá rychlejší, bystřejší a šikovnější. Může se u něho projevit také dvojí talent. Horoskop přisoudil Blíženci dvě tváře. Jeho povaha je prchlivá a celá jeho osobnost se může proměnit ze dne na den. Může vám tak připomínat přelétavého motýla. Vnitřním živlem náležejícím k horoskopu Blíženců je voda. Stejně jako voda je i dítě s horoskopem Blíženec neustále v pohybu. Jako vzdušné znamení kolem sebe potřebuje dostatek prostoru. V dětské postýlce nebo ohrádce se tak necítí dobře a velmi rychle také přijde na to, jak se z nich dostat. Pro blížence je totiž typická také manuální zručnost.

Dar řeči a bystré myšlení

Planetou náležející ke znamení Blíženci je Merkur. Merkur je vládcem komunikace. Dle mytologie spojuje Merkur slovem nebe a zemi, sám se neustále pohybuje mezi těmito dvěma světy, stejně tak i dítě Blíženec. Někdy malý Blíženec nedokáže rozlišit skutečnost a své vlastní světy. Nezlobte se proto na Blížence za lhaní, naučte ho jenom lépe se orientovat ve své mysli. Horoskop přiřadil Blíženci komunikativní a zvídavou povahu, také proto se vás vaše dítě bude neustále na něco ptát. Vzdušná povaha znamení Blíženec ho stále žene ke zkoumání nových věcí. Blíženec se proto bude rád a dobře učit také ve škole. Čtení a psaní Blížencům půjde zpravidla na výbornou, stejně tak se hravě naučí několik cizích jazyků, problémy však mohou mít s koncentrací.

Slavné děti ve znamení Blíženci

Janek: syn oštěpařky Barbory Špotákové a Lukáše Novotného

Klaudie: dcera herečky Terezy Bebarové a scenáristy Ivana Kotmela

Jakub: syn skladatele Karla Svobody a Venduly Svobodové, ředitelky nadace Kapka naděje

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama