reklama

10 věcí, které pro sebe hned začněte dělat a budete spokojenější

Štěstí je třeba jít naproti. Někdy stačí v životě změnit pár zdánlivých drobností a uvidíte ty změny. Jak si tedy zařídit spokojenost?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Možná patříte ke generaci, které byly vychovávána v přesvědčení, že myslet v první řadě na sebe je špatné. Sobecké a neohleduplné. Vlastní zájem má jít stranou, protože druzí by měli mít přednost. To ovšem není ani přirozené, ani zdravé. A kdo ví, třeba vám to - podobně jako mně - zavání tak trochu pokrytectvím.

Zeptáte-li se někoho, co si v životě nejvíc přeje, často vám odpoví "být šťastný". V tom je totiž obsaženo vše: dobré zdraví, spokojené vztahy, zajímavá práce, úspěšné děti a spousta dalšího. Je to hezké a v pořádku. 

  Podle průzkumů OSN z loňského roku je nejšťastnější zemí světa Finsko. V hodnocení 156 zemí se Česko umístilo na 21. místě. Balónky, k citátu

Nabízí se však otázka, zda může být opravdu šťastný ten, kdo své vlastní zájmy potlačuje ve jménu štěstí druhého - byť milovaného - člověka. Jako jednorázový počin to bezesporu může těšit, ale z dlouhodobého hlediska vám obětování se nejspíš radost nepřinese. 

Možná je načase stát se ohleduplným "sobcem". Dělat věci, které vás těší, naplňují a kterým doopravdy věříte… Protože vaše spokojenost by měla být prioritou. Nakonec - vždyť od ní se následně odvíjí i dobrý pocit vašich nejbližších. Za zmínku stojí i skutečnost, že jste-li plní energie, máte jí dostatek nejen pro sebe, ale také pro druhé.

Jak na to? Prolistujte si naši grafiku.

reklama
reklama