reklama

Co vám radí karty na únor: Přečtěte si v novém výkladu, ať máte náskok

Měsíc se s měsícem sešel a je tu další tarotový výklad pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Co hezkého vás čeká a na co si dát raději pozor? Jak využít svůj potenciál naplno a vychutnat si poslední zimní měsíc přesně podle svých představ? Karty vám poradí, jak na to.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Únor je podle gregoriánského kalendáře druhým měsícem v roce a letos má 29 dnů; je tzv. přestupný rok. Třikrát v historii měl dokonce dnů 30. I tak jde ale o nejkratší měsíc v roce.

Český název měsíce vysvětlují jazykovědci nejčastěji tím, že se v tuto dobu při tání ledu noří ledové kry do řek (slovo únor je podle této teorie významově podobné slovesu nořiti se).

Z únorových pranostik...

Z únorových pranostik...

  • V únoru sníh a led, v létě nanesou včely med.
  • Když skřivánek v únoru zpívá, velká zima potom bývá.
  • Únor bílý, pole sílí.
  • Únorová voda, pro pole škoda.
  • Teplý únor, studené jaro, teplé léto.
  • Na Hromnice o hodinu více.
  • Na svatého Blažeje pije skřivan z koleje.

Slunce putuje ve Vodnáři a 19. února v 5:57 vstoupí do znamení Ryb; svoji pouť tímto znamením ukončí pak 20. března ve 4:49 SEČ. Tradičně by mělo jít o velmi chladný měsíc a období netrpělivého čekání na teplejší dny.

2. února slavíme Hromnice (svátek světel), což je přibližně polovina času mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností. V keltském kalendáři se Hromnice označují jako Imbolc, svátek zaslíbený keltské bohyni Brigit ("Vznešená"). Tato bohyně je spojována především s hojností, plodností, léčitelstvím a ochranou domácího krbu. Je také patronkou věštců a její kult je spjat s posvátnými studněmi. Úplněk ve Lvu nastane 9. února, novoluní v Rybách 23. února.

Podle TCM jsou v únoru nejvíce ohroženy ledviny, proto je třeba dodat jim potřebnou energii. Číňané považují ledviny za sídlo naší životní energie a věří, že právě v nich je uložena podstata života. Emoce, která je s ledvinami spojována, je strach. Žijete-li ve stresujícím prostředí a často se bojíte nebo obáváte o někoho, tento důležitý orgán oslabujete.

Mezi potraviny podporující práci ledvin patří například tuňák, černé fazole, hrášek, pohanka, jáhly, vejce, zázvor nebo červená řepa, z bylinek pak třeba vrbovka.

Jak se na únor nejlépe připravit, najdete v naší grafice pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

reklama
reklama
reklama