reklama

Co vám radí karty na srpen: Přečtěte si v novém výkladu, ať máte náskok

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a s novým měsícem přichází i nový tarotový výklad. Co vám pro nadcházející období radí karty? Nač se těšit, na co se zaměřit a čemu se raději vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Léto se začíná polehounku přibližovat podzimu a nenápadně ukrajuje na délce a četnosti slunečných dnů.  Prázdniny se přehouply do své poloviny, dozrává angrešt, rybíz, letní hrušky a jablka, švestky a mnoho dalších zdraví prospěšných plodin.

Ze srpnovým pranostik...

Ze srpnovým pranostik...

  • Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima.
  • Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude v zimě sněhu.
  • Jak Vavřinec zavaří, Bartoloměj zasmaží, tak se podzimek daří.
  • Co srpen neuvaří, to už září nedosmaží.
  • V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje.

Srpen je osmým měsícem roku gregoriánského kalendáře a má 31 dnů. Název měsíce je zcela prozaický bez jakékoli příchutě letní romantiky; označuje totiž tzv. "srpný" měsíc, tedy dobu kosení. Slovo je s největší pravděpodobností odvozeno od žacího nástroje - srpu - užívaného v raném zemědělství při sklizni obilí.

Novoluní ve Lvu nás čeká 1. 8., úplněk ve Vodnáři pak 15. 8. 

Podle tradiční čínské medicíny je v srpnu nejvíce zkoušena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu přibližně mezi 36 a 37 stupni Celsia. Teplota ovšem během dne pravidelně kolísá; nejnižší teplota je někdy kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší pak kolem páté odpoledne. Výkyvy tělesné teploty mohou souviset i s emocemi a celkovým duševním naladěním člověka.

Co vám radí tarotové karty pro nadcházející období? Prolistujte si naši grafiku, ať jste připraveni.

reklama
reklama
reklama