reklama

Co vám radí karty na leden: Přečtěte si v novém výkladu, ať máte náskok

S novým měsícem, a tentokrát i rokem, přichází i nový tarotový výklad. K tomu, abyste do nadcházejícího období vstoupili tou správnou nohou, může právě naše předpověď dobře posloužit. Na co byste se měli v lednu soustředit, do čeho se raději nepouštět a z čeho se těšit? Napovíme vám.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Další rok je nenávratně pryč. Někdo si možná s úlevou oddechne, jiný spokojeně pokývá hlavou nad tím, jak se mu končící rok vydařil.  Ať tak nebo jinak, znovu se ocitáme na startovní čáře roku nového a dosud nepopsaného.

Leden je podle gregoriánského kalendáře prvním měsícem v roce a má 31 dní. Český název pochází s největší pravděpodobností od slova "led", kterého tento měsíc bývalo všude plno.

Z lednových pranostik...

Z lednových pranostik...

  • V lednu moc sněhu, v červnu moc sena.
  • Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu.
  • Leden studený, duben zelený.
  • Když není konec ledna studený, únor to dvakrát nahradí.
  • Když v lednu hrom se ozve, hojnost vína je v očekávání.

Slunce putuje v Kozorohu a 20. ledna v 15:55 vstupuje do znamení Vodnáře. Tradičně jde o nejchladnější část zimy. Na Tři krále, 6. ledna, končí čas Vánoc a začíná Masopust. Úplněk v Raku nastává 10. ledna, novoluní ve Vodnáři 24. ledna. 

Podle tradiční čínské medicíny je tento měsíc nejvíc oslaben močový měchýř, jehož smyslovým orgánem jsou uši. Celkově bychom si měli dávat pozor na prochladnutí a konzumovat převážně tzv. zahřívací potraviny, jako třeba pohanku, rýži, jáhly, kuřecí a skopové maso, vnitřnosti, vejce, ořechy, máslo a jiné tuky, ale i zázvor nebo skořici. Močový měchýř můžeme posílit čajem z květů černého bezu, přesličky, jitrocele nebo břízy.

Co v lednu čeká podle tarotových karet jednotlivá znamení zvěrokruhu, najdete  naší grafice.

reklama
reklama
reklama