reklama

Co vám radí karty na květen: Přečtěte si v novém výkladu, ať máte náskok

Poslední jarní měsíc je tu. Dny se utěšeně prodlužují, rána bývají veselejší a večery delší. Abyste si nadcházející období užili možná ještě o trochu lépe, přinášíme tradiční tarotový výklad pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Přečtěte si, co vás čeká, nač si dát pozor, z čeho se radovat a čemu se v květnu raději vyhnout.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Květen je pátým měsícem gregoriánského kalendáře a má 31 dní. Zajímavostí je, že začíná ve stejný den v týdnu jako leden následujícího roku. Navíc žádný jiný měsíc v běžném roce nezačíná stejným dnem v týdnu jako květen.

Květen je často spojován s láskou (máj - lásky čas) a už odpradávna se k němu vážou nejrůznější lidové oslavy, stavění májek a milostná dostaveníčka. Název měsíce je odvozen od kvetoucích stromů a probouzející se přírody.

Lidové pranostiky na květen

Lidové pranostiky na květen

  • Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení
  • Studený máj, ve stodole ráj
  • Je-li na sv. Floriána silný vítr, bude toho roku mnoho ohňů
  • Svatá Žofie políčka často zalije

V květnu je podle tradiční čínské medicíny nejvíce ohroženo srdce, kterému náleží hořká chuť. Proto právě hořké potraviny tento orgán posilují. Vhodné je zařadit do jídelníčku například čekanku, kopřivu, polníček, grep, uvařit si čaj z hlohu obecného nebo si dopřát kvalitní zelený čaj. Srdce je ale třeba posilovat i jinak; zbytečně se nestresovat a otevřít se lásce.

Novoluní v Býku nastává 5. května, úplněk ve Štíru pak 18. května. Období mezi 12. a 14. květnem je tradičně spojováno s posledními jarními mrazy - svátek slaví Pankrác, Servác a Bonifác (ledoví, někdy také kamenní muži).

Co si pro vás květen nachystal podle tarotových karet? 

Prolistujte naši galerii, ať víte.

reklama
reklama
reklama