reklama

Co vám radí karty na červenec: Přečtete si v novém výkladu, ať máte náskok

Podtrženo, sečteno. Škola skončila a velké prázdniny začaly. Zdaleka ne každého se volno týká, přesto si můžete užít příjemné letní dny. Zvlášť pokud získáte malou nápovědu od tarotových karet. Co vám pro nadcházející období karty radí? Nač se těšit, na co se zaměřit a čemu se raději vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Červenec je sedmým měsícem gregoriánského kalendáře a má 31 dní. V původním římském kalendáři byl tento měsíc označován latinským "mensis Quintilis", tedy "měsíc Pátý", protože původní římský kalendář začínal až březnem. To mělo vliv jak na číselná označení jednotlivých měsíců, tak třeba i na vkládání dne v přestupném roce na konec února, tedy na konec roku.

Z červencových pranostik:

Z červencových pranostik:

  • Déšť na Prokopa - zmokne každá kopa
  • Svatý Jakub dává kukuřici klasy, svatá Anna vlasy
  • Kolik mračen na Jakuba, tolik v zimě sněhu
  • Svatá Markéta hodila srp do žita
  • Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče
  • Co červenec končí, srpen začíná
  • Když dne ubývá, horka přibývá
  • Jaký červenec, takový leden

Červenec patří k nejoblíbenějším měsícům v roce, zvlášť u dětí, kterým začínají velké letní prázdniny. Název je odvozen od předchozího měsíce, přípona "ec" vyjadřuje následnost, tedy fakt, že červenec následuje po červnu.

Novoluní v Raku nastává 2. července, úplněk v Kozorohu 16. července.  

Podle tradiční čínské medicíny je v tomto měsíci nejvíce zatížen krevní oběh. Doporučuje se jíst střídměji, dopřát si více rostlinné stravy a dostatečně se hýbat. Z potravin je v červenci vhodné zejména sezonní ovoce a zelenina, zelené saláty, sója, červené fazole a mungo, kozí a ovčí produkty, na zahnání žízně pak třeba voda s citronem, zelený čaj nebo rooibos. K dochucování potravin využijte bylinky, například pažitku či kopr.

A co radí tarotové karty pro nadcházející období pro jednotlivá znamení zvěrokruhu? Prolistujte si naši grafiku, ať víte a máte náskok. 

reklama
reklama
reklama