reklama

Astroložka Alita Zaurak: Lidstvo prochází očistným a ozdravným procesem

Pokud věříte na věci mezi nebem a zemí, dost možná připouštíte myšlenku, že to, co se teď děje, není náhoda. Přečtěte si o tom víc v rozhovoru s Alitou Zaurak.

Foto: archiv PR

Co teď celý svět prožívá, nemá obdoby. Zeptala jsem se známé astroložky Ality Zaurak, jak na celé dění nahlíží ona, pomocí svých astromap. Třeba vám její odpovědi pomohou se na celou situaci podívat zase z trochu jiného úhlu.

Alitu Zaurak, sleduji už léta, protože její astrologické předpovědi, jsou více než výstižné. Koneckonců několik jich pro vás připravila i sem, na stránky webu Žena.cz.

Alito, celý svět je v pohotovosti a na vlně strachu. Mnoho lidí je nemocných, v karanténě. Někteří současnou situaci přisuzují našemu "macešskému" chování se k planetě, jiní říkají, že potřebujeme čas, abychom se vrátili do svého nitra a zpomalili a toto je ta příležitost. Mohla byste nám současný stav vysvětlit z atrologického hlediska?

Ano, naše planeta a lidstvo prochází jakýmsi očistným, očistným a ozdravným procesem již dlouhou dobu, a toto je prostě jedna z jeho fází. V každém z nás je ten, kdo se nebojí - ten, který dobře ví, že vše se děje, jak má. S touto naší bytostnou podstatou, jakýmsi "jádrem" je teď obzvláště důležité a dobré se spojit, tam nasměrovat svou pozornost. Někomu to jde snadněji, někomu obtížněji a někdo zatím neví, jak na to. Ti z nás, kterým se bytí v klidu a rovnováze alespoň občas daří, mohou pozitivně ovlivnit své blízké i vzdálené okolí a též napomoci hladkému průběhu tohoto léčivého procesu, jako takové "lidské zářiče".

Souvisí to také se současným letopočtem?

Letos je rok Luny. Začínají dvacátá léta, která budou ve znamení ženskosti. Luna a s ní typické ženské hodnoty a kvality přichází, aby podpořila muže - Slunce. Tak může dojít ke kýženému vyrovnání a harmonii. Žili jsme prostě už příliš hekticky, v honbě za pochybnými cíli: za pomíjivým úspěchem, ziskem, luxusem, uznáním druhých lidí. Toto je ještě velmi jemný způsob, jak se v této honbě za iluzí zastavit, uklidnit a poté věci přehodnotit.

Náš rozhovor vznikl v čase jarní rovnodennosti, kdy skončilo přibližně třiceti denní období Ryb. Během něj se výrazně proměnila realita. Naši předkové trávili toto poslední období zimy doma, "za kamny". Děkovali za to, že přežili zimu, modlili se, byli zkrátka v klidu, sami v sobě a sbírali síly na nadcházející jaro a celý další rok. Pokud se nám v životě dějí tzv. divné, iracionální věci a situace, je nám tím dáváno najevo, že prostě nemůžeme mít všechno pod kontrolou. V takových chvílích je dobré přidat "kvality jinu", tedy pasivity - uklidnit se, pomodlit, říci si o pomoc, odevzdat své starosti a zátěže.

Teď je tu už období Berana…

Ano a to je obdobím znovuzrození, jakéhosi restartu. Jako bychom se znovu rodili, stáváme se malými dětmi, miminky, která mohou jen důvěřovat, odevzdat se do péče rodičů a věnovat se svému růstu. Zkrátka: potřebujeme nutně zpomalit, odpočinout si, uklidnit se. A z toho klidu teprve vznikne něco nového, jiného, co však naštěstí nemůžeme svým intelektem uchopit, můžeme jen zlehka "nazírat", vizualizovat a nacítit si.

Co to pro nás ještě znamená?

Je symbolické, že na tuto tzv. nemoc (COVID-19, pozn.red.) není vnější lék - musíme ho tedy najít v sobě a "vybojovat" si s pomocí zmobilizované vnitřní síly své místo na Slunci. Z astrologického hlediska je za prvé jasná souvislost s dlouhodobým pobytem planety Uran ve znamení Býka (v letech 2018-2026). Tato konstelace pomáhá urychlit zpomalení a vybízí více či méně šokujícím a naléhavým způsobem k znovuzrození ženských kvalit a hodnot: za prvé k péči o životní prostředí, k návratu na Zem, do svého těla, ke svým pocitům, které jsme tolik let i celé životy jaksi popírali a potlačovali.

Konkrétněji však můžeme celou tuto situaci uchopit skrze propojení Urana v Býku neboli "Urychlovače zpomalení" a Jupitera v Kozorohu neboli "Dárce omezení" - 15.12 2019. Tento harmonický aspekt (trigon) byl přesně 15.12. 2019, zpětně tedy můžeme pochopit, co nám obě tyto společensky vlivné planety společně naznačily. Brzo přijde sice něco překvapujícího a omezujícího, ve výsledku však užitečného! Další zásadní konstelací je konjunkce neboli spojení Pluta a Saturna v Kozorohu, přesně 12.1 2020. Tato situace nastala naposledy před 500 lety, v roce 1518 v době po objevení Ameriky a dala počátek etapě dobývání, drancování, využívání, zneužívání, používání. Etapě, která teď končí, aby nastala nová.

Daly se takto bouřlivé události očekávat už v závěru minulého roku, tušila jste, že něco podobného přijde?

Tušila jsem, že Rok Luny 2020 bude mimořádný. Nejsem však jasnovidec ani tak dobrý astrolog, abych něco takového jako je pandemie dokázala předpovědět. Volila jsem tedy ve své roční předpovědi slova a věty velmi citlivě, s pokud možno pozitivním vyzněním. Přesto se tam objevila informace o tom, že naše hračky nám budou odebrány, abychom mohli postoupit do dalších tříd kosmického učiliště, právě v souvislosti se spojením Pluta a Saturna, které se dá považovat za nejdůležitější konstelaci celého roku.
Již od roku 2018, se znovu vstoupením Saturna do znamení Kozoroha po třiceti letech naznačuji a vnímám, že v přijdou události, které budou mít podobný význam jako Něžná revoluce. Jen jsem nevěděla jaké - socialismus už padl, možná má dojít k ukončení necitlivého, přírody i nás jedinců vyčerpávajícího, "kapitalismu"? Nuž, a je to tady. Už je téměř jasné, že naše realita nebude stejná jako dříve, to je potřeba přijmout. Ovšem stejně jako v roce 1989 je tento posun nezbytný a určitě povede k lepšímu, ač se nám to teď tak třeba nezdá.

Dalo by se vyčíst z astrologických map, jak se bude situace s koronavirem vyvíjet v následujících týdnech?

Jako astrolog se zaměřuji ve své každodenní práci spíše na osudy jednotlivců, tudíž jakousi jednoznačnou a stoprocentně jistou odpověď nemohu bohužel poskytnout. Nicméně již z poselství na rok 2020 je patrno, že zásadní události probíhají nyní a kulminují v období jarní rovnodennosti. Dalším bodem zlomu může být datum 5.4., kdy nastává první konjunkce Pluta s Jupiterem a samozřejmě Velikonoce - mystické svátky, během nichž nastává tajemný proces přerodu, vzkříšení. Konec dubna pak přinese vstup Slunce do znamení Býka (20.4) a spojení s Uranem (26.4) - celkové uzemnění, harmonizace, soulad, hlubší pochopení dosavadních dějů a situací.

Zásadní bude rovněž přesun linie evoluce z Raka a Kozoroha do Blíženců a Střelce (5.5. 2020). Bude nám již "dovoleno" vyjít ven ze svých domovů, z niterného prožívání a sdílet to, co jsme tam zažili. Znamení Blíženců souvisí na lidském těle s plícemi a s rukama. Snad se tedy budeme moci konečně zhluboka nadechnout a vydechnout úlevou a možná si budeme moci podat i ruce - začít spolupracovat na obrodě ekonomiky, myslet konstruktivně a společně přicházet na to, kudy dál.

A co bude dál, dávají nám hvězdy nějaký návod, jak "z toho ven", je možné něco udělat, na co se máme zaměřit, čemu věnovat pozornost?

Určitě. Astrologie také je od toho, aby nás inspirovala, aby nám pomohla dostat se do souladu s vesmírnými zákonitostmi. Stačí chtít a ptát se. Snad každý teď v souvislosti s touto náročnou situací zažívá nějaké omezení. Mnohým z nás jsou skutečně odebírány hračky, s nimiž si již nemusíme a nepotřebujeme hrát.
Omezující vliv planety Saturn se již mnoho let více či méně trpělivě učím přijímat jako blahodárný. Saturn je totiž ve skutečnosti archetyp dokonalého, moudrého a milujícího otce. Absolutně spravedlivého a hluboce milujícího tatínka, který vidí mnohem dále. Takže to, co se nám v dané chvíli jeví jako nespravedlivé, je pro nás to nejlepší. Mnohokráte jsem se o tom přesvědčila sama na sobě.

Jenže jako děti často kladné dopady omezení nevidíme…

My se opravdu mnohdy chováme jako puberťáci, kteří chtějí svému kosmickému otci za každou cenu vzdorovat. Asi proto, že o své fyzické otce jsme se z toho hlediska často zrovna dvakrát opřít nemohli. Zkusme tedy za prvé přijmout vzniknuvší vnější omezení a zaměřit pozornost na to, co máme, co je správně a co je pro nás v tuto chvíli to nejdůležitější. Možná zjistíme, že nás hračky ve skutečnosti zas tak moc nebavily! Možná se rozpomeneme na to, co jsme vlastně chtěli dělat, jak jsme chtěli žít už dávno, kvůli čemu jsme sem vlastně přišli.

Co tedy radíte?

Sám koronavirus je sice jistě nebezpečný či "zákeřný", může však pozornost lidí obrátit ke změně životního stylu, k přírodě, k "alternativní medicíně", kde najdeme spoustu užitečných a podpůrných prostředků. Ve výsledku zase ze situace budeme mít zase jen prospěch a budeme lépe připraveni, kdyby něco takového mělo opět nastat. Přidejme do života opravdu zdravé věci a ubírejme postupně ty nezdravé, tj. alkohol, přemíru masa, sladkostí, dále na jemnější úrovni odstraňujme vysoce jedovaté vlastnosti: závist, pomluvy, netoleranci, zbytečný strach a tedy stres atd. Spousta zdravých a užitečných věcí je zcela téměř nebo zdarma a díky internetu je máme přímo před sebou "na talíři". Můžeme pracovat s energiemi, cvičit jógu, meditovat, měnit smýšlení, rozvíjet kreativitu. A taky se věnovat intenzivně svým rodinám a domovům. Odklidit staré harampádí, odpustit si. Očistit se od všeho, co nám brání v uvolněném spočinutí, sdílení, bytostné pohodě.

Jaká je, v krátkosti, tvá prognóza na následující měsíce? Českem probíhá strach z ekonomických dopadů, opravdu to bude tak hrozné, nebo máme naději, že věci nebudou tak "černé", jak se možná právě teď mnoha lidem zdají?

Ano, ekonomika, přístup k penězům a obživě prochází též transformací. O tom vypovídá kromě Urana v Býku i konjunkce Pluta s Jupiterem v Kozorohu. Je to několikaměsíční období s klíčovými daty 5.4., 30.5. a 12.11. 2020, během něhož se budeme mocně soustřeďovat na to, kudy skutečně zdravě a správně vede další cesta, jak jednotlivců, tak i národů, společenství a celého lidstva.
Tato situace nás nabádá a vede k převzetí zodpovědnosti a bude z nás, v dobrém smyslu "ždímat", to nejlepší. Budeme se muset postavit na vlastní nohy, zeptat se, co nám dobře jde, co nás baví, čím jsme užiteční celku. A tomu se věnovat. Pokud se dokážeme zdravě uskromnit, určitě toto období zvládneme! My, kteří jsme ještě zažili jednoduchý životní styl za socialismu, jsme zde v jisté výhodě. Mladá generace zrozenců devadesátých let, našich dětí, to však má s přístupem k hmotě podobné, jak s překvapením a jistým potěšením zjišťuji.

Kdy myslíte, že budeme jako společnost moudřejší?
Jakýsi úsvit nového věku přinese jistě spojení Saturna s Jupiterem na začátku znamení Vodnáře v čase zimního Slunovratu, 21.12. 2020. Tam již budeme snad alespoň o něco moudřejší a spolu s rokem Saturna 2021 se otevřou se nám nové horizonty.

Budoucnost má určitě zdravé a etické podnikání a sdružování se do podpůrných a nezávislých skupin a komunit. Jako astrolog vím, že ve svém horoskopu má každý "napsáno", co má dělat a čím se živit. Stačí se tedy hluboce uklidnit a naladit se na odpověď na tuto otázku. Odpověď najdeme sami v sobě, naše duše to totiž dobře ví. Namísto předhánění se a soutěžení, chytračení a přístupu "kdo z koho" budeme v dobrém smyslu nuceni volit, už dnes populární přístup "win-win", dobro a užitek pro každého, prodávající i kupujícího! I tak se dostaneme do souladu s vesmírnými zákonitostmi hojnosti, naše energie budou volně a harmonicky proudit.

Na závěr bych ráda popřála všem mnoho sil, klid a rozvahu na každém kroku naší nekonečné pouti, našeho dobrodružství sebepoznání.

Více o Alitě a jejích aktivitách najdete na www.alitazaurak.cz

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama