reklama
  • Wiki
  • Festival Colours of Ostrava

Colours of Ostrava patří mezi multižánrové hudební festivaly. Colours of Ostrava 2012 se letos bude konat v nových prostorech Vítkovických železáren. Každý rok festival obsadí moravskoslezskou Ostravu kolem poloviny července.

Festival Colours of Ostrava se liší oproti ostatním českým festivalům svou divokou scénou a odvážnou dramaturgií. Během čtyř dnů se na festivalu vystřídají světové hvězdy, méně známí interpreti a zajímavé divadelní projekty.

Festivalový přesun ze Stodolní ulice do industriální Dolní oblasti Vítkovic je z kapacitních důvodů. Mimo jiné festival Colours of Ostrava získá větší atmosféru a kapely jako The Flaming Lips, Anthony and The Johnsons, Alanis Morissette nebo velikán Bobby McFerrin si užijí výbornou akustiku.

Colours of Ostrava 2012

Hlavní změnou tohoto 11. ročníku je přesunutí festivalu do Dolní oblasti Vítkovic. Akce se koná od 12. do 15. července. Pořadatelé festivalu Colours of Ostrava letos přivážejí velké hvězdy zvučných jmen.

Poslechnout si můžete hlavní hvězdy celé akce, Alanis Morissette, Bobby McFerrina. Na festival také přijedou The Flaming Lips, Janelle Monáe a Mogwai. Mezi českými a slovenskými interprety uvidíte Lenku Dusilovou, Daná Bártu & Ilustratosféra, Buty, nebo Čokovoko.

Hlavní hvězdy let minulých

První ročník festivalu má za svým názvem rok 2002. Festival začínal s více než 50 kapelami včetně 14 zahraničních. V tomto roce festival Colours of Ostrava navštívilo 8 tisíc diváků. V roce 2007 se k festivalu přidala i dvoudenní zimní varianta, která se uskutečnila v ostravském Paláci kultury. V roce 2012 se festival přesunul do památkově chráněného areálu bývalého dolu železáren a hutí Dolní oblast Vítkovice.

Už v roce 2006 se na scénách vystřídalo více než 123 hudebních skupin. Počet návštěvníků v té době dosahoval 25 tisíc. Ze známých jmen se na pódiu objevila Sinead O´Connnor a Morcheeba. O rok dříve jste si mohli poslechnout Gogol Bordello a o rok později přijeli do ostravy Jamie Cullum, Jon Anderso nebo Stereo MC´s. V roce 2010 se hlavní hvězdou staly The Cranberies.

Ocenění pro festival Colours of Ostrava

Festival získal cenu Anděl za Hudební událost roku 2005 a 2006. V anketě ALMA získal Colours of Ostrava ocenění za hudební akci roku v kategorii festival v letech 2004, 2005 a 2006. Od roku 2003 je festival členem European Forum of Worldwide Music Festivals, neziskové organizace, která se zavazuje podporovat světovou, etnickou a tradiční kulturu jednotlivých světových národů.

Související články

reklama
reklama
reklama