reklama
 

6 rad, jak připravit dítě na návrat k povinnostem: Začněte už v srpnu

Povzbuďte dětskou imunitu

Přelom srpna a září znamená i pomalý, ale jistý příchod chladných dní a případných podzimních viróz. Děti si ve škole "předávají" rýmu a kašel doslova raketovou rychlostí, a proto na nic nečekejte a začněte posilovat jejich imunitu ještě před nástupem do školy. Dohlédněte na to, aby dítě mělo dostatek pohybu, nutričně hodnotnou stravu s dostatečným přísunem vitaminů.

"Pravidelný přísun vitaminu C je nezbytný právě v době zvýšených nároků organismu u mladistvých, při infekcích horních cest dýchacích a při chřipkových a jiných nepříjemných stavech. Vitamin D přispívá k mineralizaci kostí, udržení normálního stavu kostí a zubů, k udržení normální funkce imunitního, nervového a kardiovaskulárního systému," vyjmenovává imunoložka MUDr. Zuzana Vančíková, CSc., s tím, že u dětí s opakovanými respiračními infekty je třeba nejprve se poradit s jejich dětským lékařem.

"Pokud se vyloučí závažnější onemocnění a dítě je častěji nemocné pouze proto, že chodí do kolektivu a s řadou virů a bakterií se setkává poprvé, je možné podpořit funkci imunitního systému některým z doplňků stravy, např. Barny’s Kolostrum nebo Imunoglukan," doporučuje MUDr. Zuzana Vančíková, CSc.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama