reklama

Vagnerová, Svátková či Lady Diana. Posedlost krásou je málem zničila

Na 10. října tradičně připadá Světový den duševního zdraví. Tento den si lidé po celém světě připomínají především díky Světové federaci pro duševní zdraví, která se snaží zvýšit povědomí o problémech v oblasti duševního zdraví na celém světě. Do těchto problémů spadají i poruchy příjmu potravy, které sužují řadu žen. Mezi ně patří mnohé celebrity, které se kvůli posedlosti krásou málem zničily.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK/Shutterstock

Mentální anorexie a bulimie. S těmito poruchami příjmu potravy bojují a bojovaly miliony žen. Ve většině případů jde o mladé dívky. Ty chtějí být štíhlé jako slavné hvězdy, které sledují na sociálních sítích, ve filmech nebo v hudebních videoklipech.

Realita je bohužel taková, že kvůli slavným dámám, které spadnou do problémů s anorexií či bulimií, pak trpí i obyčejné ženy, které mají tyto známé tváře za vzor a zbožňují je. I celebrity jsou však jen lidé a do těchto potíží se dostanou někdy i nechtěně a velmi rychle.

Prohlédněte si naši grafiku se ženami, které svým tělem vyděsily své rodiny, fanoušky, média i samy sebe.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama