reklama

Můžete být šťastná i bez partnera? Emma Watson dokazuje, že to skutečně jde

Herečka, kterou proslavila role Hermiony v Harry Potterovi, je také zapálenou aktivistkou. Bude jí brzy 30, ale absence partnera Emmu Watson nijak neznervózňuje. Podle svých slov je teď šťastná.

Foto: Profimedia.cz

Emma je slavná od svých 9 let, ale popularitu dokáže skvěle ustát. Z dětské hvězdy se stala významnou sebevědomou ženou, která využívá svou celosvětovou popularitu k tomu, aby mluvila o zásadních společenských problémech.

Za co tedy Emma bojuje? Nejen za etickou volbu šatníku, ale také byla v roce 2014 jmenována vyslankyní OSN. Společně spustili kampaň HeForShe, která se zaměřuje na muže a jejich roli v diskuzi o rovnosti. Loni věnovala milion liber na oběti sexuálního násilí a také pomohla spustit telefonní linku v Anglii a Walesu, která nabízí pro tyto oběti právní pomoc. 

Podle Emmy Watson je popularita přínosná zejména v momentě, kdy ji využijete pro pomoc potřebným. Většina lidí, kteří s touto herečkou spolupracují, ji obdivují právě za empatii, již projevuje ke svému okolí.

Malá žena

Před Vánoci se celosvětově odehraje premiéra velmi očekávané adaptace románu Malé ženy od Louise May Alcottové. Společně s Emmou zde hrají nejslavnější mladí herci současnosti Timothée Chalamet a Saoirse Ronanová nebo zde uvidíte ostřílené matadorky Laury Dernovou a Meryl Streepovou. Emma Watson ztvárňuje postavu Meg, tedy sestry, která se rozhodne odevzdat se celou svou bytostí manželství a rodině. Emma Watson považuje takový čin podle svých slov za "velmi feministický, protože to byla Meg svobodná volba". 

Šťastně zadaná sama se sebou

Herečka ale na rozdíl od své filmové postavy manželství neplánuje. V dubnu oslaví 30. narozeniny, a jak otevřeně říká, je "šťastně zadaná sama se sebou". V rozhovoru pro britský časopis Vogue přiznává, že chodí na rande, ale nepoužívá k tomu žádné aplikace. Seznamují ji přátelé z vysoké školy a mimo obor showbyznysu.

Rozvíjet své koníčky

Emma Watson doporučuje kultivovat své zájmy mimo obor, který vykonáváme. Prý tak budeme v životě spokojenější. Sama vystudovala anglickou literaturu na prestižní Brownově univerzitě a je také certifikovanou učitelkou jógy. Každý rok jezdí na desetidenní pobyt, kde se věnuje mlčení. Zda má, nebo nemá partnera, rozhodně neřeší a zdá se, že je skutečně spokojená.

Video: Ve vedru čekají i dvě hodiny. "Vyplatí se mi to," říkají návštěvníci Primarku | Video: Kristýna Pružinová
reklama
reklama
reklama