reklama

Depp se žalobou článku neuspěl. "Obvinění jsou v podstatě pravdivá," míní soudce

V dubnu minulého roku deník The Sun označil hollywoodského herce za násilníka s tím, že údajně bil bývalou manželku Amber Heardovou. Depp se proti článku ohradil. Soud dnes rozhodl ve prospěch žalovaného tisku.

Foto: Reuters

Britský soud dnes zamítl žalobu amerického herce Johnnyho Deppa kvůli článku, ve kterém jej bulvární list The Sun označil za manželského násilníka. Podle soudce jsou obvinění na Deppovu adresu "ve své podstatě pravdivá". Informovala o tom agentura Reuters.

Hollywoodský herec známý například z filmů Piráti v Karibiku či Střihoruký Edward žaloval vydavatelství News Group Newspapers, pod které bulvární list The Sun patří, i šéfredaktora Dana Woottona. Nelíbil se mu článek z dubna 2018, ve kterém se píše, že herec bil svou bývalou manželku Amber Heardovou. Depp podal žalobu kvůli pomluvě.

Podle soudce Andrewa Nicola jsou ale tvrzení zveřejněná v článku "ve své podstatě pravdivá". "Na základě toho žalobu zamítám," dodal.

Právní zástupkyně 34leté Heardové v reakci na rozsudek uvedla, že pro ty, kteří byli líčení u londýnského soudu přítomni, "není rozhodnutí a verdikt překvapením". Podle ní se chystá Deppova exmanželka ve Spojených státech brzy představit další důkazy o násilnické povaze 57letého herce. Depp podal na Heardovou v USA žalobu kvůli pomluvě, v níž po ní žádá 50 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč).

"Oběti domácího násilí nesmí být nikdy umlčeny," uvedl po zveřejnění rozsudku list The Sun. "Děkujeme soudci za důkladné zvážení a Amber Heardové za odvahu, kterou prokázala, když soudu předložila důkazy," dodal.

Depp a Heardová se poznali při natáčení snímku Rumový deník v roce 2011. Vzali se v roce 2015. O 15 měsíců později požádala herečka o rozvod a v roce 2016 poprvé zmínila domácí násilí. Podle tvrzení, která u soudu zazněla, ji ale herec začal fyzicky napadat již o tři roky dříve. Depp ji údajně škrtil, bil, fackoval, kopal a dával jí hlavičky. Herec u soudu naopak tvrdil, že se k němu násilnicky chovala jeho exmanželka.

Za Deppa se dříve postavily jeho bývalé partnerky Vanessa Paradisová a Winona Ryderová. Ty shodně uvádějí, že k nim se Depp násilnicky nikdy nechoval.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama