reklama

Přepadení Kim Kardashianové: Lupiče, kteří ukradli šperky za 240 milionů, čeká soud

Dvanáct lidí chce francouzská prokuratura obžalovat kvůli přepadení americké celebrity Kim Kardashianové z října 2016. Manželce rappera Kanyeho Westa, která se proslavila především účastí v televizních reality show, uloupili v luxusním pařížském hotelu šperky za zhruba devět milionů eur (nyní 240 milionů Kč).

Kim Kardashianová
Kim Kardashianová | Foto: Reuters

Kardashianovou přepadli v hotelu v noci z 2. na 3. října 2016. Ozbrojení lupiči byli převlečení do policejních uniforem. Kardashianová z útoku vyvázla bez zranění, lupiči ji ale svázali a dali roubík. Ukradené šperky se dosud nepodařilo najít.

Podle agentury AFP nyní pařížské státní zastupitelství podalo návrh na obžalobu dvanácti lidí. Pět z nich se podle prokuratury přímo podílelo na přepadení. Zda skupina usedne na lavici obžalovaných, bude nyní záležet na rozhodnutí vyšetřujícího soudce. Proces by mohl začít v příštím roce.

V okamžiku incidentu Kanye West v New Yorku zpíval již hodinu na festivalu The Meadows, když najednou publiku oznámil, že koncert skončil, a opustil scénu s tím, že musí odejít kvůli naléhavé rodinné záležitosti.

Pro Kardashianovou to není poprvé, co v Paříži čelila problémům. V roce 2014 ji během tehdejšího týdne módy při vystupování z auta napadl Ukrajinec Vitalij Sedjuk a málem ji srazil k zemi.

Mohlo by vás zajímat: 

reklama
reklama
reklama