reklama

Výjimečný životní moment oslavuje Mezinárodní den zásnub. Komu se nepovedly?

Před lety byl vyhlášen Mezinárodní den zásnub, který se slaví 2. března. Odkazuje na výjimečný moment, při kterém se s prstenem žádá o ruku druhého. Victoria Beckhamová má údajně hned 15 zásnubních prstenů, které posbírala během více než dvacetiletého manželství s Davidem Beckhamem. A Angelina Jolie čekala na zásnubní prsten od Brada Pitta rok.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Druhý březen již devět let patří mezi zajímavé dny roku. Od roku 2015 se totiž slaví Mezinárodní den zásnub, který připomíná výjimečnou událost v životě - žádost o ruku toho druhého. Takové gesto většinou provází i hodnotný prsten, který se navléká na prsteníček. 

Zasnoubení znamená slib dvou lidí, že spolu vstoupí do manželství či svazku. Jde vlastně o určitou přípravnou fázi před uzavřením manželství, není ale právně vymahatelné. 

V českých zemích je pojem zásnub znám už od středověku, tehdy se tento proces zásnub uskutečňoval mezi představiteli vládnoucích rodů. Ještě v první polovině 20. století měly zásnuby formu zásnubní hostiny. Ta byla intimnější než svatba.

Hned 15 zásnubních prstenů od Davida Beckhama vlastní módní návrhářka Victoria Beckhamová. Jejím prvním byl v roce 1998 tříkarátový diamant ve tvaru markýzy na zlatém kroužku. 

To vévodkyně Kate si na zásnuby s princem Williamem musela počkat osm let. Princ jí v roce 2010 daroval 18karátový oválný safír ohraničený 14 diamanty, který nosila jeho matka lady Diana.

Vévodkyně Meghan zase od prince Harryho dostala prsten od šperkařství Cleave & Co., který navrhl sám. Jsou na něm tři diamanty - jeden z Botswany, kde byli snoubenci na dovolené, a dva, jež patřily princezně Dianě.

Krásný a drahý prsten ovšem neznamená šťastné manželství. Své o tom ví třeba Angelina Jolie, jež od Brada Pitta dostala 16karátový prsten na míru od klenotníka Roberta Procopa. Jeho výroba údajně trvala rok. Pitt požádal herečku o ruku v dubnu 2012 a vzali se dva roky nato. Pár se rozešel v roce 2016 a jejich rozvod byl dokončen v roce 2020.

Podívejte se na další zásnubní prsteny celebrit. 

reklama
reklama
reklama