reklama

Výjimečný životní moment oslavuje Mezinárodní den zásnub. Komu se nepovedly?

Před šesti lety byl vyhlášen Mezinárodní den zásnub, který se slaví 2. března. Odkazuje na výjimečný moment, při kterém se s prstenem žádá o ruku druhého. Victoria Beckhamová má údajně hned 14 zásnubních prstenů, které posbírala během více než dvacetiletého manželství s Davidem Beckhamem. A Angelina Jolie čekala na zásnubní prsten od Brada Pitta rok.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Druhý březen již šest let patří mezi zajímavé dny roku. Od roku 2015 se totiž slaví Mezinárodní den zásnub, který připomíná výjimečnou událost v životě - žádost o ruku toho druhého. Takové gesto většinou provází i hodnotný prsten, který se navléká na prsteníček. 

Zasnoubení znamená slib dvou lidí, že spolu vstoupí do manželství či svazku. Jde vlastně o určitou přípravnou fázi před uzavřením manželství, není ale právně vymahatelné. 

V českých zemích je pojem zásnub znám už od středověku, tehdy se tento proces zásnub uskutečňoval mezi představiteli vládnoucích rodů. Ještě v první polovině 20. století měly zásnuby formu zásnubní hostiny. Ta byla intimnější než svatba.

Hned 14 zásnubních prstenů od Davida Beckhama vlastní módní návrhářka Victoria Beckhamová. Jejím prvním byl v roce 1998 tříkarátový diamant ve tvaru markýzy na zlatém kroužku. 

To vévodkyně Kate si na zásnuby s princem Williamem musela počkat osm let. Princ jí v roce 2010 daroval 18karátový oválný safír ohraničený 14 diamanty, který nosila jeho matka lady Diana.

Vévodkyně Meghan zase od prince Harryho dostala prsten od šperkařství Cleave & Co., který navrhl sám. Jsou na něm tři diamanty - jeden z Botswany, kde byli snoubenci na dovolené, a dva, jež patřily princezně Dianě.

Krásný a drahý prsten ovšem neznamená šťastné manželství. Své o tom ví třeba Angelina Jolie, jež od Brada Pitta dostala 16karátový prsten na míru od klenotníka Roberta Procopa. Jeho výroba údajně trvala rok. Pitt požádal herečku o ruku v dubnu 2012 a vzali se dva roky nato. Pár se rozešel v roce 2016 a jejich rozvod byl dokončen teprve vloni.

Podívejte se na další zásnubní prsteny celebrit. 

reklama
reklama