reklama

Nebinární zpěvačka Demi Lovato už netrvají na oslovení "oni". Akceptují i "ona"

Před rokem zpěvačka Demi Lovato svým fanouškům oznámila, že se cítí být nebinární osobou a přeje si, aby byla nadále oslovována zájmenem "oni". Nyní svůj požadavek bere zpět.

Demi Lovato na MTV Video Music Awards (2017)
Demi Lovato na MTV Video Music Awards (2017) | Foto: Shutterstock

"Jsme pyšní, že vám můžeme říct, že jsme nebinární a oficiálně měníme svá zájmena na oni a jejich," napsala Demi Lovato na Twitteru minulý rok v květnu. Sama přitom přiznala, že se občas sama splete. "Změnit zájmena, která jsme používali celý život, je obrovská změna. Občas je těžké na to pamatovat." 

Nyní upravila informace na svém instagramovém účtu do podoby, z níž je patrné, že oslovení v ženském rodě jí už nevadí. Nadále tak užívá nejen oslovení "oni", ale také "ona". 

Lovato si v minulosti prošla nejen změnou genderové identity, ale také závislostí na tvrdých drogách, infarktem, a dokonce překonala tři mrtvice. Ty se dostavily poté, co byla hospitalizovaná po předávkování v roce 2018. "Měla jsem tři mrtvice. Dostala jsem infarkt. Lékaři mi řekli, že mi zbývalo pět až deset minut života," prozradila zpěvačka v dokumentu Tanec s ďáblem. Přiznala také, že se stále potýká s trvalými následky. "Například můj mozek zůstal poškozený a stále cítím následky. Kvůli rozmazanému vidění neřídím a hůře se mi čte," dodala Lovato, která tvrdí, že na tom všem měla vinu traumata z dětství a také velký tlak, kterému byla v showbyznysu vystavena.

V dokumentu otevřeně promluvila i o tom, že byla několikrát znásilněná, nebo o svém boji s poruchou příjmu potravy. 

Minulý rok také přiznala, že se lehkým drogám stále úplně nevyhýbá. "Pokud mi něco může trochu ulevit, jako tráva nebo tak, nebudu říkat, že se nikdy nenapiju nebo si nezahulím. Vím, že jsem nemocná, a každý den musím bojovat za to, abych byla v pohodě."

V části Sudet osvobozených Američany mají větší podporu komunisté, říká Jurajda | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama