reklama

"Nechutné? Jsem taky jen člověk." Nebinární fotograf intimně zachytil svou proměnu

Kanadský fotograf Laurence Philomene se po zahájení své terapie, související s pohlavní proměnou, začal každý den fotit, aby překonal syndrom vyhoření. Z každodenního zachycování běžných rutin se tak stal fotografický deník, který má nyní sloužit jako odkrytí života nebinárního člověka. Jeho kompilace pod názvem Puberty by měla brzy vyjít i knižně.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Sedmadvacetiletý fotograf z Montrealu začal v roce 2018 brát testosteron v rámci své tranzice, přičemž se už deset let věnoval fotografování. Na konci roku 2018 ale přišel velký zlom - nastal u něj syndrom vyhoření. V této době si Laurence Philomene uvědomil, že o sebe nijak nepečuje, a tak zařadil do svého dne na první pohled rutinní záležitosti, jako jsou sprchování, koupání, mytí nádobí nebo příprava jídla. V lednu 2019 si proto zadal sám pro sebe výzvu, že se při této rutinní činnosti vyfotí, aby nevyšel ze svého uměleckého umu. Po několika týdnech tak přišel na to, že jeho nápad o každodenní fotografii fungoval i jako terapie. 

Jeho fotografie slouží jako intimní deník, jak žije nebinární člověk v 21. století. "Nikdy před tím jsem nic takového neviděl," podotýká kanadský fotograf s tím, že i transčlověk je člověk se všemi potřebami i náladami. 

Podívejte se do naší fotogalerie na část jeho projektu, který by měl letos vyjít i knižně. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama