reklama

Kuchařka Kamu s těhotenským bříškem: "Nejsem těhotná. A musím na operaci"

Kamila Rundusová, známá jako Kamu, se pochlubila fotkou s vypouklým bříškem. Gratulovat ale nebudeme. Trpí vážnou nemocí.

Kamila "Kamu" Rundusová.
Kamila "Kamu" Rundusová. | Foto: Jakub Plíhal

Blogerka, cestovatelka a autorka Nejbarevnější kuchařky je známá svou aktivitou na sociálních sítích, poslední dobou se ale stáhla do ústraní. 

Na svém Instagramu nedávno zveřejnila čtyři po sobě jdoucí příspěvky, kde vysvětlila příčinu vypouklého bříška. "Osm měsíců bez menstruace nemusí za každou cenu znamenat, že jsi těhotná," okomentovala první příspěvek.

"Moje tělo se začalo projevovat. V hřebenu mi začaly zůstávat chomáče vlasů a já do dvou měsíců o půlku vlasů přišla. Po těle podivný flíčky, otekla jsem, nemohla se zvednout z postele a pár týdnů jen ležela jak omráčená," vysvětluje Kamila u dalšího příspěvku, poté co jí po letech chronických bolestí břicha a zažívání  lékařka diagnostikovala Bowelův syndrom (syndrom dráždivého tračníku).

V době, kdy jí bylo nejhůř, byla sama na Kostarice a po všemožných testech jí nový lékař sdělil, že trpí syndromem polycystických vaječníků (PCOS).

Ten může způsobovat v nejhorším případě neplodnost, ale taky nepravidelnou menstruaci, problémy s akné, přibývání na váze, zvýšenou tvorbu ochlupení a inzulínovou rezistenci. 

Za jednu z hlavních příčin Kamu považuje dlouhodobý a chronický stres. "Žila jsem v něm od narození. Ve strachu, že udělám něco špatně, odnesla jsem si to do dospívání, kde jsem byla pod přísnými šéfkuchaři pod neustálým tlakem a přijala tenhle program za svůj normální," prozradila.

Po intenzivní aktivitě na sociálních sítích se známá kuchařka zaměří více na sebe. "Učím se nevnímat svoje tělo z estetického hlediska, ale z hlediska funkcí, a dopřávat mu nejen kvalitní jídlo a pohyb, ale taky pohodu na všech frontách," dodává.

Mladá kuchařka nedávno nastoupila do novozélandského léčebného programu a brzy ji čeká operace.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama