reklama

"Brala jsem to jako selhání," říká o antidepresivech Kloubková. Kdo další je bral?

Psychická onemocnění bývají mnohdy náročnější než fyzická, ačkoli nezřídka jedno souvisí s druhým. Depresivní stavy a náhlé výkyvy nálad se nevyhýbají ani známým osobnostem a velmi úspěšným lidem. Kteří slavní se potýkají s vážnými psychickými problémy?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Lidská psychika je záležitost extrémně složitá a na pochopení velmi náročná. Existují naučené vzorce chování, předpokládané způsoby jednání a mnoho mentálních technik, které nám v psychicky náročnějším období mohou pomoci. Přesto ne vždy na problém stačíme sami.

Možná i proto, že se psychická onemocnění v posledních letech stále více rozmáhají, nebere je dnešní společnost za něco výjimečného či nepatřičného. Ordinace psychologů i psychiatrů se plní lidmi, kteří dobrovolně vyhledávají pomoc, a výjimku netvoří ani slavné osobnosti, které - zdánlivě - mívají na růžích ustláno. Jenomže růže mívají trny, které občas dokážou pěkně potrápit.

Které celebrity trpí těžkými depresemi? Prolistujte naši grafiku, některá jména vás možná překvapí.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama