reklama

Harry a Meghan se soudí kvůli fotkám Archieho pořízeným z dronu v Los Angeles

Vévodové ze Sussexu se soudí s člověkem, který během karantény fotografoval jejich 14měsíčního syna Archieho Harrisona pomocí dronu nad jejich domem v Los Angeles. Zažalovali jej za narušení soukromí.

Harry a Meghan v Africe
Harry a Meghan v Africe | Foto: Reuters

Princ Harry a jeho manželka vévodkyně Meghan v USA zažalovali člověka, jehož jméno zatím není známo, který během karantény v americké Kalifornii pořizoval snímky jejich syna Archieho Harrisona pomocí dronu, jenž kroužil nad jejich domem v Los Angeles. 

Pár se podle britského zpravodajského webu BBC nechal slyšet, že šlo o narušení jejich soukromí.

"Každý jednotlivec a rodinný příslušník v Kalifornii má ve svém domě právně garantováno soukromí. Žádné drony, helikoptéry nebo teleobjektivy toto právo nesmí porušit," uvedl právník vévodů Michael Kump. 

Dodal, že Harry a Meghan žalobou chrání nejen soukromí svého syna, ale dávají tím také najevo, že legální cestou hodlají zastavit všechny, kteří se snaží jejich soukromí narušit a profitovat z toho. 

Vévodové jsou neustále v obležení paparazziů

Podle žaloby jsou vévodové ze Sussexu neustále pronásledováni paparazzii, kteří je sledují domů, přelétávají nad jejich domem v helikoptéře, a dokonce se snaží prokopat pod jejich bezpečnostními ploty. 

Vévodkyně Meghan kromě toho vede ještě jeden právní spor s bulvárním deníkem Mail on Sunday a jeho vydavatelem Associated Newspapers Limited (ANL) kvůli tomu, že zveřejnil osobní dopis jejímu otci Thomasi Markleovi ze srpna 2018. Část dopisu deník uveřejnil v únoru 2019, tedy tři měsíce před narozením Archieho Harrisona.

Vévodkyně žaluje vydavatelství kvůli narušení soukromí, porušení ochrany dat a porušení autorských práv. Médiu přitom dopis předal sám Markle.

V žalobě se podle britského deníku The Guardian píše, že vévodkyně "se stala předmětem velkého množství falešných a zničujících článků ze strany britských bulvárních médií, které jí způsobily stres a měly zničující dopad na její psychiku".

Žalovaný britský bulvár se obhajuje tím, že dopis zveřejnili až poté, co Meghanini přátelé dali rozhovor americkému magazínu People, ve kterém Meghanina otce měli očernit. 

Spekulace o dalším těhotenství vévodkyně

Princ Harry a jeho žena od dubna nejsou aktivními členy britské královské rodiny a momentálně žijí již několik měsíců v USA. Odchod páru z britské královské rodiny byl doprovázen velkým mediálním humbukem. A letos se chystá vydání hned několika knih pojednávajících o jejich příběhu a působení v rodině Alžběty II., babičky prince Harryho.

V srpnu by měla vyjít publikace s názvem Nalezení svobody, slibující náhled pod pokličku fungování britské královské rodiny a života Harryho a Meghan. Autory biografie jsou Omid Scobie, novinář z amerického magazínu Harper's Bazaar a údajný oblíbenec vévodkyně Meghan a britská novinářka Carolyn Durandová, která píše o královské rodině už patnáct let, mimo jiné i pro časopis Elle. 

Kromě toho se v posledních týdnech spekuluje o dalším těhotenství vévodkyně Meghan. Informace však zatím nebyly potvrzeny ze žádných důvěryhodných zdrojů. 

Mohlo by vás zajímat: Sledujte nejdůležitější okamžiky ze společného života Meghan a Harryho

Sledujte nejdůležitější okamžiky společného života Meghan a Harryho | Video: Associated Press, Reuters, ITV
reklama
reklama
reklama