reklama

Boj s rakovinou prohrála. Denisa Cziglová z MasterChefa zemřela v 35 letech

Svůj letitý boj s agresivní rakovinou mozku v úterý 2. dubna Denisa Cziglová z MasterChefa prohrála. Za poslední měsíce se její stav rapidně zhoršil, ztrácela schopnost řeči, přesto se snažila užít si naplno každou chvilku s manželem a malou dcerkou.

Foto: Profimedia.cz

Talentovaná kuchařka Denisa Cziglová, která se proslavila účastí v kulinářské show MasterChef, zemřela po úmorném boji s rakovinou mozku. O jejím úmrtí informoval prostřednictvím jejích sociálních sítí manžel Roman.

"Tyto řádky se nepíší lehce, ale naše Deniska dnes prohrála svůj boj s těžkou nemocí a bila se statečně, až do samého konce. Naše bolest je veliká, ale upřímně věříme, že už je jí lépe," sdílel v příspěvku. "Děkujeme všem Denisčiným kamarádkám a kamarádům za neskutečný zájem, podporu a pomoc při péči o ni. Neznáme nikoho, kdo by měl kolem sebe tolik opravdových a aktivních přátel jako ona, ta péče nás celou dobu neskutečně dojímala."

Cziglová měla kvůli rapidně se zhoršujícímu stavu problémy s řečí a komunikací. Kvůli nádoru ztrácela schopnost i číst a celkově i hůř viděla. "Děkuju, jestli mi píšete hezký zprávy, ale vidím špatně. Beru prášky, které mi pomáhají, ale bohužel jiné léky nejsou. Jen abyste věděli, už jsem nemluvila skoro vůbec. Mluvím hůř a řeknu vám, že je to se mnou nic moc," informovala přes Instagram své fanoušky.

Rakovinu už jednou porazila

S nemocí poprvé bojovala už v roce 2014. Lékaři jí dávali nejdříve pouhý rok života, ona ale překonala očekávání a povedlo se jí nad nemocí zvítězit. Po osmi letech ale rakovina udeřila znova.

Ještě před rokem a půl to vypadalo nadějně. "Asi jsem žena štěstěny, jsem jedna z třiceti pacientů, kterým léčba sedla a funguje," pochvalovala si tehdy Cziglová. Situace se však po pouhých dvou měsících změnila a došlo k náhlému zhoršení jejího stavu.

"Léčba bohužel přestala zabírat a na novém místě se objevily nové nádory, které nelze operovat ani ozařovat," informovala v listopadu. Ačkoli se snažila k nemoci přistupovat s pozoruhodným optimismem, zejména kvůli své malé dceři, nepříznivý vývoj situace ji donutil smířit se s tím, že svůj boj prohraje. 

"Hodně jsem chodila ke své kamarádce, není to psycholožka, ale numeroložka. Vždycky jsem se tam vybrečela, ale ona mě zároveň naučila to, jak si život užívat a zároveň se smířit s tím, že už odtud budu asi odcházet," svěřila se.

Přesto na svých sociálních sítích šířila pozitivní přístup k životu. "Musíte se snažit užívat si každý den, protože každý ten den není jen tak normální den," povzbuzovala své sledující navzdory potížím s řečí. Denise Cziglové bylo pouhých 35 let a zanechala po sobě malou dceru.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama